Na najlepšie polohy nestačí len Kámasútra

Každý muž už určite aspoň raz počul o zázračnej knihe zvanej Kámasútra. Táto kniha obsahuje veľký počet polôh, ktoré je možné zaujať pri pohlavnom styku a jej cieľom je kvalitnejšie milovanie aj dosiahnutie orgazmu.

Ak chcete prežiť najlepší sex svojho života, nestačí však len to, aby ste poznali všetky polohy lásky. Ani tie najdivokejšie polohy Kámasútry, ktoré sú mimochodom už naozaj len pre pokročilých, vám totiž kvalitný zážitok či erekciu nezabezpečia automaticky. Neškodí síce ich poznať, ale netreba sa na ne spoliehať úplne. Napriek tomu je táto indická kniha milovania právom považovaná za základ pre každého jedného muža.

Čo je Kámasútra a kedy vznikla

Kámasútra je staroindická kniha vo forme textu rozdeleného do 36 kapitol. Tento text vznikol podľa odhadov niekedy od 4 do 6. storočia nášho letopočtu a autorstvo sa pripisuje istému Mallanágovi Vátsjájanovi. Celá kniha je zameraná na ľudskú sexualitu a týka sa tak milostného života, ako aj praktického života.

Táto kniha dokonca pojednáva aj o riadení domácnosti, o tom, ako by sa mal muž správať k svojej manželke, ale aj o tom, ako by mala ona správať k nemu. Samotný názov sa dá preložiť aj ako Učebnica lásky a takéto trefné pomenovanie sa dokonale hodí k tomu, čo všetko sa snaží kniha zachytiť.

Na druhú stranu, väčšina mužov si z nej zoberie asi len tie najznámejšie polohy pre milovanie, keďže to ostatné je napísané s ohľadom na dobovú indickú spoločnosť – dnes by ste mohli mať u nás len ťažko viacero manželiek, čiže táto časť obsahu je prakticky nevyužiteľná.

Prečo by ste ju mali poznať?

V prvom rade preto, že v tejto knihe sa dozviete nielen o tom, ktoré polohy by ste mohli využiť s partnerkou vo vani alebo čo sa hodí na milovanie do auta, ale aj to, ako správne zvádzať ženy. Nejde ani tak o tých 82 polôh (pretože aby ste si ich všetky zapamätali a vedeli dostať do praxe, tak to by ste museli naozaj byť veľkí milovníci), ako o to všetko ostatné.

Nájdete tu napríklad rady o tom, ako pripraviť rôzne afrodiziaka a nápoje pre povzbudenie potencie či chuti na milovanie, návody na zväčšenie penisu, ale tiež napríklad aj praktické tipy pre zvádzanie mladších i starších žien. Kniha sa dá kúpiť aj u nás v kamenných či internetových kníhkupectvách a vyšlo viacero rôznych prekladov do slovenčiny, takže určite si je z čoho vyberať.

NIELEN MILOVANIE: To, čo určite oceníte na Kámasútre je, že sa venuje nielen samotnému aktu milovania, ale aj predohre. Ak ste v tejto oblasti „nie práve doma“, tak je dosť možné, že práve vďaka Kámasútre objavíte 13. komnatu žien a stanete sa vychýreným zvodcom!

Najznámejšie polohy

Poďme teraz k tomu, čo vás zrejme zaujíma najviac a to sú polohy. Najznámejšia je poloha misionára, kedy si vaša partnerka ľahne na chrbát, zľahka roztiahne a pokrčí nohy a vy do nej môžete vniknúť tak, že si ľahnete na ňu. Táto poloha je najžiadanejšia najmä pri vážnejších známostiach, keďže je aj mimoriadne intímna a penis môže preniknúť naozaj veľmi hlboko do pošvy.

Okrem nej pozná Kámasútra ďalších viac ako 80 polôh, napríklad polohy jazdkyne, obrátenej jazdkyne, labute, lyžice, slona, sviečky, rôzne polohy zozadu, akrobatické polohy hojdačky a podobne. Niektoré sú využívané pre svoju jednoduchosť, ďalšie zas pre svoju náročnosť – tie sú určené pre expertov alebo pre mužov, ktorí sa radi pred ženami predvádzajú a zvyšujú si tým aj sebavedomie.

Pozrite sa, ktoré polohy z Kámasútry sú najznámejšie a najviac využívané:

polohy-lasky

Čo ešte potrebujete na dosiahnutie orgazmu?

Ako sme spomenuli už na úvod a hovorí o tom aj nadpis dnešnej témy, Kámasútra nie je všeliek. Aby ste dosiahli orgazmus vy aj vaša partnerka, musíte mať predovšetkým pevnú a kvalitnú erekciu. Bez nej nebude fungovať žiadna poloha a vytratí sa aj vášeň a sexuálna príťažlivosť.

Väčšina mužov pozná najmä tieto problémy s erekciou:

  • neschopnosť dosiahnuť erekciu prirodzene po vzrušení do niekoľkých minút
  • neschopnosť udržať dosiahnutú erekciu počas celého sexuálneho aktu
  • neschopnosť mať pevnú a tvrdú erekciu
  • príliš rýchla ejakulácia
  • alebo naopak problém s dosiahnutím orgazmu a ejakulácie

Vo väčšine prípadov sú za týmito problémami úplne bežné veci. Ide napríklad o stres, nadmernú pracovnú, fyzickú a psychickú vyťaženosť zlú životosprávu, problémy s fyzickou kondíciou alebo pokles testosterónu – hormónu, ktorý pomáha mužom naštartovať sexuálny apetít. Všetky tieto veci sa dajú riešiť, ak viete, ako na to.

Čo môžete spraviť pre lepšiu erekciu

Erekcia je niečo ako odraz aktuálneho zdravotného stavu muža. Ak je erekcia v poriadku, znamená to, že nemáte vážne problémy napríklad s kardiovaskulárnym systémom, hormonálnym systémom a vaša životospráva, životný štýl a stravovanie ešte sú v prijateľných medziach. Platí to však aj opačne.

Ak chcete mať kvalitnú erekciu, musíte v prvom rade začať životosprávou. Obmedziť treba alkohol, úplne treba skoncovať s fajčením. Mastné, tučné a vyprážané jedlá treba nahradiť zdravou zeleninou, čerstvým ovocím a ľahšími jedlami – napríklad rybami. Arašidy, kešu a niektoré iné druhy orechov tiež pomáhajú k lepšej potencii a erekcii.

Druhou zmenou musí byť zmena životného štýlu. Viac sa pohybujte, viac cvičte. Naopak, menej sa treba stresovať, je potrebné zvoľniť v práci, viac času tráviť oddychom a dopriať by ste si mali aj kvalitnú regeneráciu v podobe aspoň 7 až 8 hodín nepretržitého spánku.

Ak chcete dosiahnuť výsledky ešte rýchlejšie (a chcete vyskúšať aj tie najviac exotické milostné polohy), môžete skúsiť aj „povolený doping“. Máme na mysli rôzne výživové prírodné doplnky obsahujúce antioxidanty, podporné bylinky Maca alebo niektoré iné látky podporujúce potenciu a sexuálny apetít.

NÁŠ TIP: Pozrite si naše porovnanie tabletiek na zlepšenie erekcie. Ide o 100 % prírodné prípravky, ktoré môžete získať bez lekárskeho predpisu už dnes. Dlhodobo najviac sa nám osvedčil eJoy, ale zaujímavé sú aj Erexan či Elixirman.

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*