Tipy na zlepšenie erekcie

Jedným z najnepríjemnejších problémov mužov je určite erektilná dysfunkcia alebo jednoduchšie porucha stoporenia.

Práve erekcia penisu je totiž nutná k tomu, aby vôbec sexuálny akt prebehol. V súčasnej dobe tento problém postihuje nie len mužov v strednom veku, ale aj mladšiu generáciu mužov, ktorí tento problém prežívajú podstatne viac ako tí starší. Preto si asi nejeden človek, ktorý pociťuje, že jeho penis nie je počas erekcie dostatočne pevný pokladá otázku – je tento problém možné riešiť a existujú aj nejaké tipy na zlepšenie erekcie?

Erektilná dysfunkcia – dočasný problém?

Vo väčšine prípadov je problém s erekciou len dočasným problémom, ktorý je zapríčinený mnohými faktormi, a to bez akejkoľvek spojitosti s vekom muža. Preto určite nezúfajte, ale skúste hľadať príčinu, ktorá sa mohla podpísať za zmenu kvality vašej erekcie. V prípade, ak si neviete rady alebo ak tieto problémy pretrvávajú dlhšiu dobu, určite neváhajte navštíviť lekára, ktorý by vám mal byť schopný určiť diagnózu a následne predpísať vhodnú liečbu.

Ste obézny? V tom prípade existuje väčšia šanca, že vaša erekcie nebude dostatočná

Okrem toho, že obezita všeobecne negatívne vplýva na zdravie človeka, u mužov môže nadváha taktiež spôsobiť aj problémy spojené s funkciou ich pohlavného orgánu. Ak teda máte vyšší BMI index a problémy s erekciou, existuje veľká pravdepodobnosť, že je medzi nimi spojitosť.

Snažte sa relaxovať

Ak negatívne znášate stresové situácie v práci alebo v osobnom živote, je pravdepodobné, že sa to skôr či neskôr môže odzrkadliť mimo iného aj na kvalite vašej erekcie.

Preto, ak v poslednom čase prechádzate stresujúcejším obdobím ako obvykle, je možné, že Vaša erekcia nemusí byť taká pevná ako inokedy. Riešením je napríklad dostatočné množstvo oddychu, ktorý vám pomôže zabudnúť na niektoré problémy, ktoré vás ťažia.

Prestaňte fajčiť

Máte problémy s erekciou a ste tuhý fajčiar?

V tom prípade je viac než pravdepodobné, že za týmto problémom sa skrýva práve vaša denná dávka nikotínu, ktorý negatívne pôsobí na cievy tým, že ich upcháva. Dôsledkom je nedostatočné prekrvenie mnohých orgánov vrátane penisu. Preto, ak je to možné, snažte sa čo najrýchlejšie obmedziť príjem nikotínu, prípadne ideálnejšie s fajčením úplne skončite. Pozitívny dôsledky budete bádať už po krátkom čase.

Pomôcť môžu aj rôzne doplnky na zlepšenie erekcie

Na našom trhu existuje v súčasnosti množstvo prípravkov na podporu erekcie, ktorých aktívne látky reálne pozitívne vplývajú na funkciu vášho pohlavného orgánu. Ide zväčša o drahšie produkty, ktoré sú však vo väčšine prípadov postavené na čisto prírodnej báze. Tieto preparáty však nie sú vhodné na užívanie v prípade, ak máte vyšší tlak, prípadne ste v minulosti prekonali infarkt. V takýchto prípadoch odporúčame prípadne užívanie konzultovať s vaším lekárom.