Veci pre ktoré nemáte chuť na sex

Či už ste muž, alebo žena, nie je ničím nezvyčajným, ak po čase strácate chuť na sex. Dôvodov, prečo tomu tak je, môže byť niekoľko a u mužov a žien môžu byť rôzne.

Stres a psychologické faktory

Veľmi bežným dôvodom, prečo nemajú muži a aj ženy chuť na sex, je napríklad nervové vyťaženie, depresia, pocit úzkosti a iné poruchy psychologického faktoru. Tie sú zväčša spôsobené napríklad stresujúcou prácou, zlým prostredím, ale aj napríklad z dôvodu problémov finančného charakteru.

Zväčša ide o problém krátkodobého charakteru, ktorý by časom mal sám odznieť. Preto nezabúdajte na dostatočné množstvo relaxu, čo vám spravidla pomôže minimálne zmierniť dočasné psychické rozpoloženie.

Stereotyp v posteli? Skúste to zmeniť

Častým dôvodom, prečo má väčšina mužov a žien pocit, že ich milostný život nie je taký, aký býval, je príliš veľký stereotyp v posteli. Totiž, ak vaše každodenné milovanie prebieha prevažne rovnako, je len otázkou času kedy dôjdete do fázy, že váš sexuálny život bude akousi nezáživnou rutinou. Riešením je zmena stereotypu a to tak, že svoju partnerku alebo partnera prekvapíte niečím novým, čo dozaista zvýši hladinu libida a teda aj chuť na sex.

Nezdravý životný štýl a nadváha taktiež negatívne ovplyvňuje chuť na sex

Medzi veci, pre ktoré nemáte chuť na sex patrí jednoznačne nadváha a všeobecne nezdravý životný štýl.

Predovšetkým u žien je možné bádať pri nabratí nejakého toho kila na váhe zníženie sebavedomia, čo sa zákonite odrazí aj na kvalite ich sexuálneho života.

V prípade mužov môže zasa dochádzať k zhoršeniu funkcií penisu, čo v konečnom dôsledku môže znamenať nie len neschopnosť mať pohlavný styk, ale i časom nárast obavy, či sa daný stav nezopakuje. Za tento stav môže konkrétne napríklad fajčenie, ktoré u väčšiny mužov spôsobuje problémy s erekciou, ale i nedostatočne pestrá strava, ktorá je chudobná na dôležité minerály ako je zinok a vitamíny, ktoré pozitívne ovplyvňuje činnosť ľudského tela. Preto, ak máte pocit, že patríte do tejto skupiny mužov a žien, pravidelnejší kardiotréning vo forme napríklad aspoň polhodinového behu vám určite nezaškodí.

Antikoncepcia a iné lieky ovplyvňujúce hladinu hormónov v krvi

Napriek tomu, že je antikoncepcia v súčasnosti úplne bežná u žien, ktoré si chcú vychutnávať bezstarostný sex s partnerom, v dlhodobom horizonte môže ovplyvniť hladinu libida a teda aj chuti na sex.

Preto, ak dlhší čas užívate antikoncepciu a v poslednom období pociťujete stratu chuti na sex, je veľmi pravdepodobné, že práve antikoncepcia je pôvodcom tohto problému. Okrem nej však chuť na sex negatívne ovplyvňujú aj iné lieky, ktoré ovplyvňujú hladinu hormónov v krvi. Stratu chute na sex môžete pociťovať aj v prípade užívania antidepresív.