Afrodiziaká – recenzie, skúsenosti a použitie

Ako možno charakterizovať afrodiziaká? Ide o látky nachádzajúce sa v rastlinách, koreninách či rôznych potravinách, ktoré preukázateľne zvyšujú chuť na sex a zlepšujú libido. Ide o látky, ktoré v ľudskom tele spúšťajú rôznorodé chemické procesy, vďaka čomu sa predlžuje pôžitok zo sexu. Po užití afrodiziaka sa do tela vyplavujú hormóny šťastia endorfíny, látka serotonín, dochádza k lepšiemu prekrveniu pohlavných orgánov, čím sa zvyšuje ich citlivosť.

Slovo afrodiziakum má svoje korene už v staroveku, tento názov je spojený s gréckou Bohyňou lásky Afroditou. Ide o prostriedok v podobe potraviny, pochutiny či inej látky určenej na konzumáciu, vďaka ktorej nastáva zvýšenie túžby na sex. Afrodiziaká pôsobia na zmysly, ovplyvňujú činnosť mozgu, zvyšujú citlivosť pohlavných orgánov a sú skvelým pomocníkom pri samotnej sexuálnej stimulácií.

Afrodiziaká prinášajú do sexuálneho života nové pocity, viac vzrušenia, intenzívnejší orgazmus, dlhší sexuálny styk a pôsobia priaznivo na erekciu, sexuálnu výdrž, sexuálnu energiu, zvyšujú chuť na sex a pred samotným sexom dodajú tú správnu náladu. Nejde pritom len o pomôcku pre tých, ktorým to v sexe nefunguje tak ako by malo prípadne potrebujú podporiť erekciu. Afrodiziaká sú korením nielen sexuálneho života, ale aj vzťahu ako takého. Sú vhodné pre skúsených, menej skúsených a tiež pre začiatočníkov. Keďže odbúravajú rozpaky a zmierňujú sexuálne napätie, pomôžu aj hanblivým a ostýchavým párom uvoľniť sa a užiť si dokonalý pôžitok zo splynutia.

Ak sa rozhodnete siahnuť po afrodiziakách, máte viacero možností. Najžiadanejšie sú tie prírodné, ktoré sú bežne dostupné v domácnosti. Množstvo ľudí ani netuší, koľko potravín a pochutím pôsobí povzbudzujúco. Druhou skupinou sú afrodiziaká, ktoré je možné získať v lekárni vo forme tabliet či práškov. Na ich získanie nie je potrebný lekársky predpis, sú tak dostupné pre každého. Okrem toho existuje množstvo moderných budičov libida, nájdete ich v podobe masážnych olejov, krémov, sviečok, sprejov, kvapiek či voňaviek. Na každého človeka môže pôsobiť niečo iné, stačí len skúšať a nájsť to správne afrodiziakum ako vyšité pre vás a vašu partnerku. Na niekoho nižšie uvedené pokrmy pôsobia pri každej konzumácií, na iného zase vôbec a musí tak siahnuť po afrodiziakách v tabletkovej forme. Niekto pociťuje vzrušenie pri vôní vanilky, iný musí cítiť intenzívnejšiu vôňu napríklad vo forme voňavky. Ako sa hovorí, 100 ľudí 100 chutí. A vo sfére sexu platí toto porekadlo dvojnásobne.

Dary priamo z prírody

Teoretický úvod o afrodiziakách máme za sebou, poďme sa pozrieť na praktické využitie. Veľmi ľahko dostupným a zároveň jedným z najúčinnejších afrodiziák podporujúcich chuť na sex je med. Aj vďaka jeho afrodiziakálnej vlastnosti vzniklo pomenovanie medové týždne. Ak ho skombinujete s niektorými koreninami (napr. škorica, vanilka, zázvor, klinček, koriander, čierne korenie či muškátový orech), budete v siedmom nebi. Koreniny totiž zvýrazňujú jeho účinok. Okrem toho sa med pri sexuálnych radovánkach môže použiť aj ako masážny prostriedok, keďže je ľahko roztierateľný, príjemne vonia a chutí. Čo môže byť viac nabudzujúce ako zlízať sladký med priamo z partnera či partnerky? Ďalšou koreninou, ktorá je veľmi silným afrodiziakom je chilli. Chilli papričky (a podobne aj cesnak) pomáhajú prekrviť pohlavné orgány a zlepšujú krvný obeh. Výťažky z chilli sa dokonca používajú pri výrobe prírodných výživových doplnkov pre mužov na zlepšenie a skvalitnenie erekcie. Keďže je chilli veľmi štipľavým afrodiziakom, nemusí vyhovovať každému konzumentovi. Bylinkami posilňujúcimi vášeň sú rozmarín, mäta, šalvia, bazalka a ženšeň. Zabudnúť určite netreba na macu, ktorá je súčasťou mnohých prírodných vitamínových doplnkov pre mužov podporujúcich erekciu. Okrem podpory chuti na sex teda podporuje odstránenie mužských ťažkostí.

Aj medzi ovocím zeleninou nájdeme plody, ktoré sú budičmi libida. Ide napríklad o figy, avokádo, olivy banány, melón, marhule, broskyne, granátové jablko, jahody, ananás či čerešne. Mnohé z nich okrem toho ovplyvňujú aj to, ako muž „chutí“. Túži vaša partnerka po voňavých jahodách či šťavnatom ananáse? Dajte si ich spolu s ňou a budete jej chutiť aj v posteli. Čo sa týka zeleniny, veľmi účinnými buditeľmi vášne sú napríklad chren, špargľa či artičoky. Pre mužov je veľmi povzbudivým zeler (ktorý zároveň skvalitňuje erekciu), pre ženy zase paradajky v kombinácií s bazalkou. Pre odvážnejších ľudí, ktorí radi experimentujú a obľubujú nezvyčajné chute, môže pomôcť aj konzumácia ustríc, kaviáru či hľuzovky. Skvelými afrodiziakami z prírody sú ďalej orechy a semienka, napríklad mandle či sezam. Dokonca aj mak, ktorý je známy ako ópium, dokáže nabudiť sexuálny apetít do nevídaných rozmerov. Aby sme nezostali len pri afrodiziakách s rastlinným pôvodom, uvedieme si aj pár živočíšnych. Niekto ich zbožňuje, iný zatracuje, no aj morské plody dokážu narobiť s libidom divy. Ide napríklad o ustrice, sépie, perlorodky či lastúrniky.

Ak by som mal hodnotiť prírodné afrodiziaká z vlastnej skúsenosti, musím povedať, že na mňa pôsobí med v kombinácií s chilli (medová masáž je naozaj perfektnou predohrou!), ďalej jahody a čo by som naozaj nečakal – vanilka. Nevyskúšaj som ešte všetky prírodné afrodiziaká, ale z tých, ktoré som si odskúšal, boli pre mňa práve tieto top.

Nápoje a potraviny

Nápojmi, ktoré pomáhajú odhodiť zábrany, sú tie s obsahom alkoholu. Po nich sú ľudia odvážnejší, komunikatívnejší a v neposlednom rade aj viac vzrušení. Najúčinnejším alkoholickým nápojom podporujúcich sexuálny apetít je červené víno. Obľúbenou kombináciou je tiež šampanské s jahodami. Starými známymi afrodiziakami sú aj čokoláda, káva či rôzne druhy syrov. Víno a čokoládu môžem odporučiť aj z vlastnej skúsenosti. Pár kociek kvalitnej čokolády urobí naozaj divy. No a alkohol v podobe červeného vína, to je bez komentára. Alkohol je starý známy ničiteľ zábran.

Vitamínové doplnky pre pohodlie

Množstvo ľudí by afrodiziakum s radosťou vyskúšalo, no nechce sa im venovať čas študovaniu a skúšaniu tých najúčinnejších z prírody. Preto siahajú po jednoduchšej forme a tou je návšteva lekárne. Tam nájdu široký výber tabliet s obsahom rôznych látok podporujúcich libido. Väčšinou sa jedná o vitamínové doplnky pre mužov, ktoré pomáhajú riešiť problémy s erekciou a jedným z množstva ich účinkov je aj zvýšenie chuti na sex. Obsahujú macu či kotvičník zemný, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi účinkami. Pre ženy sú zase vhodné tablety s obsahom ženšenu či senovky gréckej. Tieto tobolky dokážu ovplyvniť hormonálnu hladinu, podporujú tie hormóny, ktoré sú zodpovedné za sexuálnu energiu a vzrušivosť. Okrem vitamínov v tabletkovej forme sa na trhu nachádzajú tiež rôzne krémy a gély, ktoré podporujú libido. Zväčša sa jedná o lubrikačné gély obsahujúce špeciálne látky zabezpečujúce vyššiu vzrušivosť. Dokonca sú na trhu aj gély určené pre ženy, vďaka ktorým sa bod G stáva oveľa citlivejším. Vitamínové doplnky pre mužov skúšam postupne aj ja. Z tých, ktoré som doteraz vyskúšal, bol pre mňa naj eJoy a hneď za ním by som odporučil Zerex.

Voňavky, masážne oleje, sviečky

Možno by ste neverili, no existujú aj špeciálne voňavky, ktoré dokážu opačné pohlavie pritiahnuť ak muchu na lep. Obsahujú totiž látky podporujúce chuť na sexuálne zblíženie. Stačí ich zacítiť a vaše zmysly budú úplne opantané, túžiace len a len po jednom. Tieto voňavky povzbudzujú zmysly, uvoľňujú myseľ a priťahujú pozornosť opačného pohlavia naozaj účinne. Na trhu nájdeme voňavky určené pre dámy, pánov prípadne uni sex voňavky pre obe pohlavia. Podobne je to aj s masážnymi olejmi a gélmi. Tieto prípravky sú vhodné na stimuláciu pohlavných orgánov ako aj masáž erotogénnych zón. Stačí pridať už len žiadostivý dych, jemné bozky a noc plná vášne môže začať. Existuje dokonca aj masážna sviečka, ktorá sa po rozpustení používa na masáž. Zabezpečuje tak účinok dva v jednom – príjemná masáž doplnená zmyselnou vôňou zaručia dokonalú predohru. Túto kategóriu afrodiziakálnych pomôcok nemám zatiaľ celkom neprebádanú. Mám síce rád masáže, ale doteraz som vyberal skôr klasické gély a vône. Nabudúce vyskúšam masážny olej alebo sviečku s obsahom buditeľov libida a sám sa presvedčím, či majú účinky podľa opisov. Voňavku s obsahom afrodiziakálnych látok som už vyskúšal a musím uznať, že zafungovala. Partnerka ju zacítila a bola veľmi milo prekvapená (a ja s ňou) ako rýchlo sa jej dostavila chuť na sex.

Pre mužov a pre ženy

Muži sa môžu stretnúť s nasledovnými pomôckami pôsobiacimi na zvýšenie chuti na sex: prírodné vitamínové doplnky, spreje s obsahom Niacínu (látka podporujúca normálne fungovanie nervového systému), spreje pôsobiace na lepšiu tvrdosť penisu (napr. mentolové bylinné roztoky s obsahom Arginínu), stimulačné spreje a krémy. Aj pre ženy sú určené rôzne vitamínové doplnky s obsahom afrodiziakálnych látok, krémy a spreje či dokonca bylinné nápoje so zaujímavým zložením. Obsahujú viacero látok podporujúcich žiadostivosť.

Ďalšie účinné „vychytávky“

Dračí krém pre mužov aj ženy – obsahuje koncentrované afrodiziakálne látky, vďaka ktorým sa striedajú pocity tepla a zimy, čím vyvolávajú dráždivé pocity. Po aplikácií krému nastáva pevná erekcia, rast libida a podpora dosiahnutia silnejšieho a intenzívnejšieho orgazmu.

Španielske mušky – kvapky s rôznymi príchuťami, vďaka ktorým zažijete to, čo ste ešte nezažili. Po približne 30-tich minútach od nakvapkania kvapiek (15) pod jazyk prichádza šok v podobe zvýšeného prekrvenia pohlavných slizníc – to vyvoláva túžbu po uspokojení, túžbu na sex, túžbu po nekonečnom orgazme. Kvapky sa vyrábajú v rôznych príchutiach, môžete si tak vybrať podľa svojho gusta.

Tip na dokonalý večer a ešte dokonalejšiu noc

Ako dosiahnuť čo najväčšie vzrušenie a čo najlepší sex? No predsa kombináciou čo najväčšieho počtu afrodiziakálnych látok naraz! Ak chcete priviesť partnerku do varu, určite vyskúšajte viacero podporovateľov libida súčasne a určite neoľutujete. Na večer plný lásky sa vopred dobre pripravte. Zaobstarajte si voňavku, ktorá obsahuje afrodiziakálne látky. Hneď ako partnerka zacíti váš nový parfum, roztrasú sa jej kolená. Pozvite ju na chutnú večeru prípadne pripravte niečo doma – pokrm by mal určite obsahovať čo najviac potravín a pochutín, ktoré som spomínal vyššie. Samozrejme nesmie chýbať kvalitná čokoláda, dobré víno a voňavé sviečky. Večeru zakončite medovou masážou a ak ste s partnerkou ochotní skúšať nové veci, zaobstarajte si napríklad španielske mušky. Ja som tieto kvapky síce ešte neskúšal, ale podľa rôznych recenzií naozaj fungujú. Keď sa už bude schyľovať k akcií, zakončite afrodiziakálnu misiu použitím špeciálneho krému či gélu na účinnejšiu stimuláciu a vrchol v podobe intenzívneho orgazmu vás ani vašu partnerku určite neminie. Dosiahli ste to, čo ste očakávali? Ak áno, nabudúce môžete použiť rovnakú schému prípadne niečo pridať. Ak nie, skúste hľadať inú cestu, použiť iné prostriedky, polohy, sexuálne pomôcky.

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*