Ako predĺžiť dobu pohlavného styku

Doba pohlavného styku je u každého páru iná a všeobecne sa ani nedá povedať aká je dĺžka priemerného pohlavného styku. Samotná dĺžka sexuálneho aktu sa začína medzi partnermi preberať väčšinou až v prípade, ak pravidelne jeden z nich kvôli kratšej dobe pohlavného styku nedosiahne orgazmus.

Tento problém trápi skôr ženy, ktoré neraz počas sexu nemajú vytúžený orgazmus. Predsa len dosiahnuť vrchol je pre mužov všeobecne jednoduchšie ako v prípade žien, ktoré k jeho dosiahnutiu väčšinou potrebujú dlhší sex. Z toho dôvodu riešenie tohto problému leží väčšinou na pleciach muža.

Dĺžku sexu u muža ovplyvňuje aj jeho vek

V prípade, ak ste muž, ktorý nie je tak skúsený ako väčšina mužov, určite nezúfajte. Dĺžku pohlavného styku totiž u mužov ovplyvňuje hlavne predčasné ejakulácia, ktorá je u mladších ročníkov bežná. Tá sa však po čase stabilizuje do bežnejších hodnôt, čo iste poteší aj vaše partnerky.

Dlhšia absencia sexu ako príčina predčasnej ejakulácie?

V prípade, ak ste s partnerkou dlhšiu dobu nemali pohlavný styk, prípadne nie je váš sexuálny život až taký pravidelný, ako by mal byť, problém s predčasnou ejakuláciou je viac než pravdepodobný.

V tomto prípade je teda riešenie pomerne jednoduché, a to pravidelnejší sex s vašou partnerkou.

Pomôcť môže metóda štart-stop

Ak vám tento pojem nič nehovorí, nie ste sám. Táto technika je sama o sebe pomerne populárna hlavne u starších a skúsenejších mužov. Veľmi obľúbená je napríklad aj ako spôsob ochrany pred otehotnením partnerky, i keď o jej účinnosti v tomto prípade môžeme minimálne pochybovať. V prípade, že vás zaujíma metóda štart-stop ako jedna z techník na oddialenie ejakulácie, jej podstatou je schopnosť rozoznať kedy ste príliš vzrušený. Akonáhle dosiahnete hornú hranicu vzrušenia, jednoducho zareagujete niekoľko sekundovou pauzou, počas ktorej pocit vzrušenia začne ustupovať. Túto techniku môžete opakovať niekoľkokrát, pričom sa nezabudnite dostatočne uvoľniť.

Obľúbená je aj technika stlačenia penisu

Ak vám nevyhovuje metóda štart-stop, môžete skúsiť aj iné metódy.

Jednou z nich je napríklad metóda stlačenia penisu, ktorú môžete využiť akonáhle máte pocit, že sa blížite k vyvrcholeniu a to tak, že pomocou prsta stlačíte miesto priamo pod hlavou svojho penisu. Tlak, ktorý tým vyviniete dočasne potlačí ejakuláciu, vďaka čomu budete môcť pokračovať v pohlavnom styku. Túto techniku môžete použiť taktiež niekoľkokrát predtým, ako dosiahnete vrchol.

Pomôcť môžu aj špeciálne kondómy

Okrem rôznych techník je možné na oddialenie predčasnej ejakulácie využiť aj špeciálne znecitlivujúce kondómy, ktoré obsahujú znecitlivujúce mazivo benzokaín. To cielenie potlačí citlivosť penisu, pričom si však budete môcť vychutnať pôžitok z pohlavného styku. Nezabudnite si však kondóm nasadiť správne tak, aby vrstva s benzokaínom bola z vnútornej strany kondómu.

Predĺženie samotnej erekcie

Môžete docieliť užívaním výživových doplnkov na zlepšie mužskej erekcie a predĺženie pohlavného styku. Komplexné porovnanie obsahuje porovnanie vlastnosti obsahu a ceny tabletiek.

Ako víťaz testu môžeme zo spomínaných označiť prípravok z Veľkej Británie Ejoy – zlepšenie erekcie a predĺženie pohlavného styku.