Ženská ejakulácia

O pojme ženská ejakulácia ste pravdepodobne už počuli, bez ohľadu na vaše pohlavie. To, že je ženská ejakulácia minimálne zaujímavou témou potvrdzuje i to, že niektoré ženy ju považujú za mýtus.

Skutočnosť je však taká, že nejedna žena ženskú ejakuláciu skutočne dosiahla. Ak medzi ne patríte, ďalšie riadky tohto článku pre vás určite nebudú ničím neznámym.

Čo to vlastne je tá ženská ejakulácia?

Mnohé ženy si mylne myslia, že ide o únik moču, čo potvrdzuje i to, že sa neraz niektoré ženy po prvom dosiahnutí ejakulácie zhrozia, že im uniká moč.

Pravda je však taká, že ženská ejakulácia je v skutočnosti tekutina podobná tej, ktorú počas ejakulácie produkujú muži. Ženskú ejakuláciu však na rozdiel od mužov neprodukuje predostojna žľaza, ale párové Skeneho žľazy (tiež známe ako ženská prostata), ktoré sú umiestnené po oboch stranách vývodu močovej rúry. Čo je však podstatné, v prípade žien táto tekutina neobsahuje spermie a podľa mnohých odborníkov ju počas života reálne dokáže dosiahnuť približne 20-30% všetkých žien. Okrem toho, ženskú ejakuláciu pravidelne nie sú schopné dosiahnuť ani tie ženy, ktoré patria práve medzi skupinu “vyvolených“.

Kedy dochádza k ženskej ejakulácií?

Ženský organizmus nie je na rozdiel od toho mužského väčšinou sprevádzaný viditeľnejším fyzickým prejavom, ako v prípade mužov, ktorí počas orgazmu dosahujú vždy ejakuláciu. Aj v prípade ženskej ejakulácie je k jej “vyvolaniu“ zväčša potrebné dosiahnuť orgazmus, počas ktorého dochádza k silným vzťahom pošvy. Ako sme však spomínali, ženskú ejakuláciu nedokáže pravidelne ani počas orgazmu dosiahnuť dokonca ani spomínaných 20-30% všetkých žien.

Je možné ženskú ejakuláciu vyvolať a ak áno, ako?

Je možné, že sa na internete alebo kdekoľvek inde stretnete so zaručeným návodom “ako vyvolať ejakuláciu“. Žiaľ, všeobecný recept v tomto prípade neexistuje, ba dokonca podľa mnohých tento stav dokáže vyvolať len skutočne spomínaná hŕstka žien. Ak by sme však vychádzali z domnienky, že ženskú ejakuláciu skutočne môžete dosiahnuť, tak napovedať by vám mohol fakt, že ejakulát produkuje ženská prostata alebo odborne známa ako Skeneho žľazy.

A práve vedľa ženskej prostaty by podľa niektorých výskumov mohol byť známy bod G, ktorého dráždenie údajne dokáže vyvolať pocity rozkoše, ktoré môžu vyvrcholiť práve výstrekom ejakulátu. Nájsť tento bod je však veľmi náročné a o to náročnejšie počas pohlavného styku. Odporúča sa misionárska poloha, ktorá je vraj ideálna k hľadaniu tohto bodu. Veľmi pravdepodobné je však i to, že ženskú ejakuláciu dosiahnete i počas inej polohy.

Kompetné porovnanie tabletiek na mužskú erekciu – porovnanie zloženia, obsahu a samotnej ceny