Aká strava napomáha erekcii

Tak ako strava môže negatívne ovplyvniť mnohé funkcie tela, môže taktiež pôsobiť na ne i pozitívne, a to vrátane väčšiny funkcií penisu, nevynímajúc erekciu.

Práve tá často krát nefunguje tak, ako má fungovať v tých situáciách, keď je jej stopercentná funkčnosť najviac potrebná. Väčšina z vás iste rozumie, že tým myslíme pohlavný styk, ktorý je k ideálnemu partnerskému životu veľmi dôležitý.

Problém s erekciou, preto zákonite núti nejedného muža položiť si otázku, čo vlastne spôsobuje, že s jeho penisom nie je niečo v poriadku.  Tých, ktorí tento problém trápi určite zahrnú do možných príčin vzniku erektilnej dysfunkcie aj nezdravý životný štýl, s ktorým úzko súvisí aj strava. Tá skutočne v nejednom prípade zhoršenej kvality erekcie dokáže urobiť hotový zázrak.

Potraviny bohaté na zinok

Zinok ako jeden z najbežnejšie vyskytujúcich sa minerálov v strave je paradoxne neraz prijímaný v nedostatočnom množstve. Denná odporúčaná dávka, ktorá je u dospelého jedinca približne 15 mg, pomáha udržovať mužské telo v dobrej kondícií, pričom pozitívne zinok pôsobí hlavne na tvorbu testosterónu a spermií.

Preto, ak máte pocit, že vaša erekcia nie je dostatočne tvrdá, možno práve strava bohatá na zinok (pečeň, plody mora, hrášok, strukoviny…) alebo zinok vo forme glukonátu zinočnatého (vo forme tabliet), vám tento problém môžu pomôcť vyriešiť.

Tekvicové semienka

Vynikajúcim pomocníkom na zlepšenie erekcie sú aj tekvicové semienka, ktoré sú bohaté na zinok, minerály, vitamíny a omega-3 mastné kyseliny. Okrem podpory erekcie, tieto látky pozitívne pôsobia aj proti chrípke, na vlasy a na prostatu. Preto určite neváhajte zaradiť do vášho jedálnička aj túto pochúťku.

Ženšen

Všehoj ázijsky, tiež známy ako ženšen pravý alebo jednoducho ženšen, je pôvodom ázijská rastlinka, ktorá je u nás bežne konzumovaná ako čaj zo ženšenu.

Je vynikajúca nie len pre zlepšenie erekcie, ale aj na zlepšenie chuti na sex. Podobne ako zinok aj ženšen podporuje tvorbu spermií, pričom odporúčaná denná dávka koreňa ženšenu by nemala presiahnuť hranicu 2g, a to po dobu maximálne troch mesiacov.

Mimo pánov je ženšen obľúbený aj medzi ženami, keďže rovnako ako u mužov pôsobí ako afrodiziakum. Vyhnúť jeho konzumácií sa však musia tehotné a dojčiace ženy.

Ryby, plody mora

Ryby väčšina Slovákov na svojom tanieri vidí skutočne zriedkavo, a to napriek tomu, že mnohí lekári odporúčajú ryby a plody mora konzumovať minimálne raz týždenne. Čo sa týka pánov, tých iste poteší fakt, že ryby zvyšujú chuť na sex a zlepšujú kvalitu erekcie a to vďaka vysokému obsahu vitamínov, kalcia a omega-3 mastných kyselín.

Pomôže aj zelený čaj

Zelený čaj, ktorý je v našich končinách veľmi obľúbený je známy svojím vysokým obsahom antioxidantov, ktoré eliminujú voľné radikály v tele, ktoré blokujú prietok krvi v tele.

Vďaka tomu dochádza k zlepšeniu prietoku krvi aj do penisu, čím je muž schopný udržať pevnejšiu a kvalitnejšiu erekciu. Ranná šálka zeleného čaju vám teda v tomto prípade určite neuškodí, skôr naopak.