Lieky na potenciu nemusia byť len z umelých chemikálií

Jednou z najznámejších tabletiek a liekov na erekciu a zvýšenie potencie je ona známa „modrá pilulka“ na lekársky predpis. Nevýhodou podobných tabletiek je ich chemické zloženie.

Muži mali problémy s potenciou a erekciou už od nepamäti. Samozrejme, napríklad 2 tisíc rokov dozadu neboli k dispozícii Viagra alebo niečo podobné a ľudia si museli vystačiť s tým, čo im dala sama príroda. Dnes sa, aj napriek boomu farmaceutického priemyslu v oblasti liekov na recept, čoraz viac mužov vracia k pôvodným spôsobom aj preto vznikajú nové a voľnopredajné lieky na potenciu.

Prečo nie sú umelé chemikálie pre telo ideálna voľba

Chemicky a umelo vyrábané lieky na podporu potencie u muža majú viacero negatívnych efektov a to či už priamych, alebo nepriamych. Medzi tie nepriame, ktoré nevidíte hneď po začatí užívania, patrí najmä nadmerná záťaž pre pečeň v dôsledku nutnosti spracovania niektorých zložiek liekov. Dlhodobé užívanie takýchto tabletiek môže spôsobiť aj vážne ochorenia pečene.

Tie priame sú viac viditeľné a ide najmä o rôzne vedľajšie a nežiaduce účinky, napríklad:

 • bolesti hlavy
 • kožné vyrážky
 • začervenanie pokožky
 • tráviace problémy
 • nadmerná únava
 • niektoré druhy sexuálnych porúch, napríklad neschopnosť dosiahnuť ejakuláciu v bežnom čase

Aká je alternatíva?

Muži hľadajú najčastejšie alternatívu k už spomínanej Viagre a skúšajú rôzne tabletky na erekciu, ktoré sú veľmi podobné „modrej tabletke“. Tu však treba povedať, že viacero z nich, ktoré sa u nás predávajú napríklad na internete, nemá oprávnenie na predaj na Slovensku a ide v podstate o nelegálne náhrady, ako napríklad Kamagra.

Navyše, užívaním takýchto prípravkov riskujete svoje zdravie oveľa viac, ako pri originálnom, aj keď umelom, lieku. Veľmi často je v ich zložení okrem účinnej látky, ktorá vie pomôcť napríklad na erektilnú dysfunkciu, aj mnoho prísad a aditív, ktoré môžu spôsobiť pri opakovanom a dlhšom užívaní oveľa väčšie problémy, ako sú len bežné vedľajšie účinky.

POZOR! Okrem ohrozenia vlastného zdravia porušujete aj nákupom takto dovezených náhrad, najčastejšie z Ázie, tiež zákony a to najmä tie colné. Je veľmi pravdepodobné, že alternatívne lieky neprešli colným procesom a nezískate na ne ani žiadnu záruku či doklad o zakúpení.

Návrat k prírode!

Áno, presne to je trendom dnešný dní a rokov a ide len o uzavretie určitého kruhu. Staroveké civilizácie v oblasti Stredozemného mora, Ázie ale aj južnej a strednej Ameriky poznali viaceré spôsoby na prinavrátenie potencie a to už viac než 2 tisíc rokov dozadu. Počas stredoveku sa však na tieto formy pozeralo ako na čarodejníctvo a v novoveku ich vytlačili práve umelo vyrábané lieky.

Na tradičné spôsoby obnovenia potencie upozorňovala napríklad známa kniha lásky Kámasútra, ktorá opisovala rôzne recepty na nápoje lásky, ktoré mali zvýšiť libido, chuť na sex a pomôcť lepšiemu prekrveniu pohlavného údu. Takýmto spôsobom účinkujú aj mnohé iné prípravky založené na bylinkách a rastlinách.

Najznámejšie a najefektívnejšie sú napríklad nasledujúce byliny a rastliny:

rastliny-a-byliny-na-erekciu

Tabletky na erekciu bez predpisu

Liek na potenciu a jej podporu u mužov sa dá kúpiť aj bez receptu, avšak treba si dávať veľmi pozor na to, o aký výrobok alebo akú značku ide. V minulosti boli u nás veľmi populárne rôzne tabletky a pilulky napríklad na predĺženie penisu, ktoré mali ale efektivitu blízku nule. Od tej doby sa ľudia prirodzene pozerajú na podobné produkty a prípravky so značnou dávkou nedôvery.

Takéto tabletky ale nie sú vhodné pre všetkých mužov, pretože napríklad tí, ktorí trpia úplnou erektilnou dysfunkciou, musia počítať s tým, že u nich obyčajná tabletka na podporu erekcie bez obsahu účinnej látky vyrábanej umelým procesom jednoducho nemá šancu zabrať. Keďže ich problém má hlbšie medicínske príčiny, odporúčame v tomto prípade nič nezanedbať a navštíviť lekára.

Prírodné produkty sa hodia ale napríklad:

 • pokiaľ máte problém s rýchlosťou nástupu erekcie
 • ak nie je erekcia dostatočne dlhodobá
 • pokiaľ nie je erekcia dostatočne pevná podľa vašej predstavy
 • ak trpíte napríklad zníženým libidom
 • alebo ak potrebujete zažiť intenzívnejší orgazmus a prípadne aj predĺžiť dĺžku pohlavného styku

PROSTATA Viacero tabletiek určených na podporu erekcie, ktoré sú vo forme voľne predajných výživových doplnkov, má pozitívnu funkciu aj na činnosť prostaty. Tá je tiež veľmi dôležitou mierou zapojená do potencie u mužov a má mimoriadny vplyv napríklad aj na inkontinenciu.

Ako si vybrať prírodné lieky na potenciu?

Poďme sa teraz pozrieť na to, ako by ste mali postupovať v prípade, že si chcete vybrať naozaj kvalitný prírodný produkt na podporu erekcie a potencie. Tieto kritéria by mali byť pre vás prioritné:

 1. Zloženie – samozrejmosťou by malo byť, že produkt bude obsahovať len a len overené a bezpečné prírodné zložky, pričom by nemali chýbať najúčinnejšie byliny ako sú Kotvičník zemný, Maca alebo Saw Palmetto
 2. Pôvod – výrobca a produkt musia mať jasný pôvod; bez toho, aby sme chceli kohokoľvek diskriminovať, najlepšie je, ak prípravok pochádza z jednej z krajín Európskej únie
 3. Schválenie od orgánov SR – ak ide o výživový doplnok, čo je aj najčastejšia klasifikácia, tabletky by mali mať certifikát Úradu verejného zdravotníctva
 4. Garancia – nie je to samozrejme nutná podmienka, ale pokiaľ výrobca garantuje napríklad vrátenie peňazí v prípade nespokojnosti, je to veľké plus navyše

Vyskúšajte novinku z Veľkej Británie

Popri stáliciach na našom trhu, ako sú napríklad Clavin či Erexan, ktoré sme porovnali aj u nás, sa v posledných mesiacoch začal objavovať nový produkt – eJoy. Ten k nám prišiel z Veľkej Británie a spĺňa všetko to, čo by mal ideálny prípravok na podporu potencie a erekcia mať.

Jeho najväčšími výhodami sú najmä kvalitné a 100 % prírodné zloženie, žiadne vedľajšie nepríjemné účinky a naopak široká paleta pozitívnych účinkov. Muži, ktorí eJoy pravidelne užívajú, o ňom hovoria ako o tabletke podporujúcej nielen lepšiu erekciu, ale aj zvýšenie libida, predĺženie erekcie a v neposlednom rade podporujúcej aj lepšiu činnosť prostaty.

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*