Cviky na panvové dno aj masáž penisu vám pomôžu v posteli

Niektoré techniky sú známe už stáročia, iné boli objavené len nedávno. Hovoríme najmä o Kegelovych cvikoch a rôznych masážnych a cvičebných metódach na zlepšenie erekcie.

U mužov nad 40 rokov, ale aj v mladšom veku, sú problémy pri milovaní pomerne časté a odhaduje sa, že takmer každý druhý muž trpí nejakou formou poruchy erekcie, ejakulácie alebo potencie. Či už ide o problémy s dosiahnutím erekcie, príliš skorú ejakuláciu alebo nedostatočné prekrvenie penisu a teda aj jeho „malá“ veľkosť, riešenia existujú aj bez operácií.

Kegelove cviky na panvové dno

Kegelove cviky nie sú určené len pre ženy, napríklad v tehotenstve alebo po pôrode, ale môžu významne pomôcť aj mužom. Pre mužov majú zmysel najmä v posilnení panvového dna, kde sa nachádza špeciálny sval zvaný pubococcygeus, skrátene nazývaný aj PC sval. Týmto svalom môžete ovládať napríklad svoje močenie a jeho prúd, prípadne močenie úplne zastaviť.

V nedávnej minulosti (v 40. rokoch 20. storočia) sa primárne jednalo o cvičenie pre ženy, ktoré chceli pomôcť obnoviť svalstvo a jeho funkciu v okolí vagíny po namáhavom pôrode. Arnold Kegel, ktorý toto cvičenie „vynašiel“, však vtedy ešte netušil, ako sa stane populárnym aj u mužov.

Kegelove cviky vám pomôžu hneď s viacerými problémami v spálni:

  1. Značne obmedzia predčasnú ejakuláciu (a to aj u mužov s príliš vysokým libidom)
  2. Posilňujú a môžu pomôcť predĺžiť penis
  3. Majú významný pozitívny vplyv na prostatu a jej zdravie

Poďme sa pozrieť, ako cvičiť Kegelove cviky pre mužov. Postup je veľmi jednoduchý a začína uložením sa do uvoľnenej polohy, najlepšie do ľahu. Vzápätí sa pokúste vôľou stiahnuť PC sval, čiže sval, ktorý bežne sťahujete napríklad na zastavenie močenia. Na prvý krát sa vám to zvyčajne podarí len na chvíľku, no nebojte sa, tréning robí majstra.

Počas prvých týždňov sa pokúste cvičiť toto stiahnutie aspoň 50 krát za deň, pričom striedajte dni odpočinku a dni, kedy budete cvičiť. Keď už budete vedieť sval ovládať lepšie, snažte sa ho mať pri jednom cviku stiahnutý 10 sekúnd. Ak sa vám podarí aj toto, môžete pridať druhú sériu po 50 cvikov každý druhý deň.

VYTRVALOSŤ PRINESIE ÚSPECH: Toto cvičenie sa môže spočiatku javiť ako nemožné. Pravdou je, že väčšina mužov sa nikdy nezamyslela nad dlhším a cieľavedomým stiahnutím PC svalu, ale to neznamená, že to nie je možné. Rozhodne neprestávajte, uvidíte, že sa vám to podarí!

Master-Johnsonova metóda na predčasnú ejakuláciu

Viacerých mužov trápi tiež predčasná ejakulácia. Takýmto termínom sa definuje stav, kedy nastane ejakulácia do 1 až 2 minút po prieniku penisu do pošvy, prípadne na základe iného podnetu a sexuálneho dráždenia.

Ak chcete oddialiť ejakuláciu, môžete skúsiť tzv. Master-Johnsonove cvičenie, ktoré je určené pre dvoch, čiže pre vás aj vašu partnerku. Princípom je, aby partnerka uchopila do ruky váš penis tak, že ho obopne palcom z jednej strany a zvyšnými prstami z druhej.

Ukazovák by sa mal nachádzať pri tomto uchopení tesne pod žaluďom. V momente, ako budete cítiť, že sa blíži vyvrcholenie, partnerka penis „stlačí“ na pár sekúnd a toto vyvrcholenie zastaví. Cvičenie však treba opakovať častejšie a dlhodobo, kým sa dostavia žiadané výsledky.

Okrem tejto techniky môžete predčasnú ejakuláciu skúsiť „skrotiť“ aj niektorými inými spôsobmi:

ako-na-predcasnu-ejakulaciu

Jelqing na zväčšenie penisu

Veľmi častý je aj problém s príliš malým penisom. Priemerná dĺžka pohlavného údu celosvetovo je niekde okolo 12 až 13 cm, priemerná hrúbka je od 3 do 4 cm. Ak trpíte pocitom, že váš penis je príliš malý a príliš tenký, môžete skúsiť jednu zaujímavú masáž nazvanú jelqing, niekedy aj „dojenie“.

Princíp tejto starodávnej techniky pochádzajúcej z arabského sveta je jednoduchý: v stave polovičnej erekcie naneste na penis lubrikačný gél, spojením ukazováka a palca vytvorte krúžok a začnite s miernym zovretím postupovať ku koreňu. Potom začnite odznova, pričom počet opakovaní by nemal byť väčší ako 50 krát za deň. Pokiaľ však budete cítiť bolesť alebo nepríjemný pocit, prestaňte s masážou.

POZOR: Nenaleťte na rôzne “zázračné” tabletky, ktoré ponúkajú zväčšenie pohlavného údu aj o niekoľko centimetrov. Určitý efekt môžu mať niektoré tabletky pomáhajúce lepšiemu prekrveniu penisu, avšak viac ako o 1 cm vám penis nezväčšia. Jediným výraznejším riešením sú potom už len chirurgické zákroky.

Dajte šancu aj prírode!

Okrem vyššie spomínaných techník a cvičení vám pomôžu k dosiahnutiu lepšieho výkonu v spálni aj niektoré byliny alebo rastliny. Najznámejšie sú:

  • Saw Palmetto – malá palmovitá rastlina, ktorej výťažky sa pôvodne využívali pri problémoch s prostatou, ale dnes už vieme, že ide o skvelé prírodné afrodiziakum a prípravok na zvýšenie libida
  • Lepidium Meyenii – bylina rastúca v oblasti Peru, ktorej sa pre jej účinky hovorí aj Peruánsky Ženšen, má mimoriadne posilňujúce účinky pre zvýšenie chuti na sex a legendy hovoria, že túto rastlinu užívali Inkovia vždy pred ťažkým bojom
  • Tribulus Terrestris – u nás rastlina známa ako Kotvičník zemný, ktorej prirodzeným výskytom pôvodu je južná a juhovýchodná Ázia; rastlina pozitívne vplýva na zvýšenie hladiny testosterónu v tele
  • Všehoj ázijský (ženšen pravý) – koreň z tejto liečivej ázijskej rastliny sa využíva už stáročia v tradičnej čínskej medicíne a ľudovom liečiteľstve a ide zároveň o jedno z najlepších prírodných afrodiziak na svete

Prečo všetky tieto byliny a rastliny spomíname? Majú totiž spoločnú jednu vec – sú základnou zložkou viacerých tabletiek na podporu erekcie. Ak máte problémy s nedostatočnou erekciou, potrebujete povzbudiť a zvýšiť libido alebo zažiť intenzívnejší orgazmus po dlhšom milovaní, tieto tabletky sú ideálne pre vás.

Keďže ide o 100 % prírodné produkty, sú bez lekárskeho predpisu a sú voľne dostupné. Stačí si len vybrať, napríklad aj podľa našich recenzií tabletiek na potenciu – najviac žiadané sú Zerex a Clavin, no priam raketový vzostup zažíva aj eJoy, novinka z Anglicka. Určite ho odporúčame vyskúšať, pretože ohlasy mužov naň sú až neuveriteľne pozitívne!

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*