Viacnásobný orgazmus? Vieme ako na to!

 

Dosiahnutie viacnásobného orgazmu sa od nepamäti spája so ženským pokolením. Existujú názory, podľa ktorých muži nedokážu zažiť opakovaný orgazmus a musia sa uspokojiť iba s jedným vyvrcholením. Je to však naozaj pravda? Môžu ženy zažiť orgazmus viackrát po sebe a mužom je táto slasť skutočne odoprená alebo sa jedná o zbytočné predsudky?

Ani ženy to nemajú ľahké

Nie každá žena dokáže pri sexe dosiahnuť orgazmus. Existuje množstvo faktorov, ktoré ovplyvňujú „príchod“ orgazmu ako aj jeho intenzitu či dĺžku. Niektoré ženy nezažijú počas svojho života orgazmus vôbec, iným sa podarí spoznať len klitoriálny orgazmus a snažia sa zmieriť s tým, že nikdy nezažijú výbuchu pocitov po vaginálnom orgazme, ďalšie sa tešia z opakovaného orgazmu počas jedného styku pravidelne. Či sa žene podarí dosiahnuť orgazmus závisí napríklad od genetických predispozícií, stavu brušného svalstva, prekonaných gynekologických ochorení či životného štýlu.

Muž dosiahne orgazmus vždy…

To si myslí väčšina žien, ale nie vždy je to naozaj tak. Aj muži vedia orgazmus predstierať a robia to najmä preto, lebo sa cítia zahanbení, ak pri sexe vyvrcholenie nedosiahnu. Orgazmus totiž nie je to isté čo ejakulácia. Muž môže ejakulovať bez orgazmus a naopak, pocítiť orgazmus bez vyvrcholenia. Po odznení orgazmu penis ochabne, zmäkne a práve preto sa vytratí aj chuť na zopakovanie si sexuálneho čísla v posteli. Ak sa však dvojica dokonale pozná, vie čo toho druhého vzrušuje a vytuší, po čom druhý túži, nemusí byť ani ochabnutý penis prekážkou pred príchodom ďalšieho vyvrcholenia. Dá sa totiž veľmi rýchlo prebudiť. A to doslova. Ak obaja partneri túžia po ďalšom kole, stačí spomaliť tempo, no ďalej pokračovať v nežnej stimulácií a skúšať, aká technika sa penisu zapáči. Partnerke, ktorá pozná partnerove potreby a vie, čo má rád, nebude robiť orálny sex určite žiadny problém. Vďaka hre jazyka so žaluďom, masírovaniu semenníkov či mužskej hrádze prípadne dráždeniu citlivých bodov sa krv nahrnie naspäť do penisu v rekordne krátkom čase. Striedanie orálneho a klasického sexu tiež prináša svoje ovocie.

Viackrát po sebe

Ak sa partnerke nedarí prebudiť penis do bdelého stavu aj napriek veľkej snahe, existujú ďalšie praktiky, vďaka ktorým určite uspejete. Napríklad môžete požiadať partnerku, aby sa pred vami začala dotýkať svojich intímnych partií. Pohľad na masturbujúcu ženu zaručene prebudí k životu každého muža. Druhý účinný tip znie: masturbujte pred partnerkou. Táto činnosť síce vyžaduje istú dávno sebazaprenia a muž sa často prekonáva, aby sa dokázal ukájať v spoločnosti partnerku, ale výsledok prekvapí oboch. Pre trpezlivých a vytrvalých mužov existuje ešte jedno odporúčanie: cvičte jógu, Kegelove cviky pre spevnenie svalstva panvového dva. Vďaka týmto cvikom dokáže svalstvo intímnych partií dokonale ovládať a privolať si tak viacnásobný orgazmus na počkanie.

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*