Predčasná ejakulácia sa dá zvládnuť aj prirodzene

Máte problém s predčasným vyvrcholením? Nie ste sami. Nie všetci muži a nie všetky ženy považujú predčasnú ejakuláciu za problém. Niektorí ľudia to jednoducho berú len ako prvé kolo.

Žiaden muž ale nechce zažiť ten pocit, keď v priebehu niekoľkých minút od počiatočného vzrušenia dosiahne orgazmus a potom je koniec. Sú však prípady, kedy to nemusí byť až taký problém, ako sa na začiatku zdá. Vždy závisí od konkrétnych okolností a v zásade platí, že aj mužská ejakulácia má svoje určité zákonitosti, ktoré nie je možné oklamať.

Ako funguje ejakulácia

Pozrime sa najprv na celý proces, ktorého zakončením je vyvrcholenie:

  1. Na začiatku je spúšťačom sexuálne vzrušenie, ktoré môže byť buď zrakové alebo kontaktné, najčastejšie hmatom.
  2. Nasleduje prenos nervového signálu, na základe ktorého dochádza k stupňovaniu sexuálneho vzrušenia, najčastejšie už stimuláciou nervových buniek a citlivých zakončení priamo na pohlavnom úde.
  3. V momente vyvrcholenia tohto vzrušenia dochádza k uvoľňovaniu ejakulátu cez semenovody, kde sa dostanú do tejto tekutiny aj spermie.
  4. Na záver prichádza k svalovým kontrakciám a k vymršteniu ejakulátu cez močovú trubicu von cez penis.
  5. Po samotnom orgazme svalové kontrakcie ustúpia a nastane uvoľnenie napätia v tele, aj keď ešte dochádza k miernym dozvukom kontrakcií v močovom mechúre a k miernym zášklbom pozorovateľným na penise.

Na začiatku pohlavného života je prirodzená

Predčasný výron semena je prirodzený u mladých mužov a chlapcov počas dospievania. Tento stav súvisí s nedostatkom sexuálnych skúseností, pričom obvykle prvá ejakulácia býva vždy predčasná, pretože muž nedokáže zvládnuť silný nával sexuálnej energie. Predĺženie ejakulácie v tomto prípade príde postupom času a zvyšovaním počtu pohlavných stykov.

Medicína definuje predčasný výron ako ejakuláciu do jednej minúty od sexuálnej stimulácie, prípadne do jednej minúty od prvého vniknutia do vagíny. S týmto problémom nemá nič spoločné ani to, či je ejakulácia silná alebo slabá. Ide skôr o predčasnú odpoveď organizmu na sexuálny podnet, s ktorým nemá dostatočné skúsenosti.

TIP: Ak budete opakovať častejšie pohlavný styk, zníži sa počiatočné vzrušenie a vybije sa prebytočná sexuálna energia, čo so sebou prirodzene prinesie aj oddialenie vyvrcholenia – bez nejakej zvláštnej pozornosti venovanej tomuto „problému“.

 

Niekedy za to môžu aj choroby

Predčasná ejakulácia môže súvisieť niekedy aj s rôznymi patologickými, čiže chorobnými, príčinami. Najčastejšie ide o vrodené problémy, konkrétne o príliš krátku uzdičku, ktorá spája spodnú stranu žaluďa a kožu.

Navonok sa to môže prejaviť mierne nahnutou špičkou žaluďa smerom nadol, pričom ak nastane sexuálne dráždenie tejto oblasti, spôsobí krátka uzdička nadmerné vzrušenie, čo vedie k príliš rýchlemu vyvrcholeniu a to tak do vagíny, ako aj do úst alebo do rúk.

Druhou najčastejšou skupinou sú rôzne druhy zápalov, najmä zápal predkožky, zápal žaluďa, prípadne zápal prostaty. Tieto zápaly sa musia riešiť odborne, pretože ohrozujú nielen samotný proces ejakulácie, ale aj celkovo pohlavnú a vylučovaciu sústavu. Kým uzdička sa dá riešiť chirurgicky, na zápaly sa najčastejšie používajú rôzne druhy antibiotík.

Liečba cvičením

Ak nie je predčasná ejakulácia spôsobená nejakou chorobou a zároveň už nejde ani o to problém s nedostatkom pohlavných skúseností, je možné riešiť túto situáciu viacerými spôsobmi. Najjednoduchšie sú špeciálne cvičenia a to najmä Kegelove cviky a Master – Johnsonove cvičenie.

O čo konkrétne ide, ukazuje nasledujúca infografika:

cvicenia-na-oddialenie-ejakulacie

Všetky tieto cviky ale treba brať ako beh skôr na dlhé trate. Napríklad pri Kegelovych cvikoch platí, že naučiť sa ovládať PC sval je záležitosť na dlhší tréning a spočiatku sa môžete stretnúť s pomerne veľkým problém stiahnuť tento sval čo i len na zopár sekúnd. Čo sa týka Master – Johnosonovej metódy, tu sa musíte vybaviť ešte väčšou dávkou trpezlivosti a prvé výsledky sa môžu dostaviť aj po niekoľkých mesiacoch.

Lieky na predčasnú erekciu

Samotné lieky na predčasnú erekciu zahŕňajú v podstate antidepresíva a iné tabletky, ktoré pôsobia na nervovú sústavu s cieľom znížiť citlivosť organizmu na vonkajšie vnemy. Keďže ide o pomerne vážny účinok na organizmus človeka, musíte sa zmieriť, že tieto tabletky sú len na lekársky predpis.

To vedie viacerých mužov k tomu, aby hľadali alternatívu v podobe rôznych nelegálnych alebo neoverených tabliet. V princípe sa spoliehajú najmä na prostriedky ako sú napríklad Kamagra, ktoré by mali obsahovať podobné účinné látky, ako známe legálne lieky na zlepšenie erekcie. Tieto prostriedky sa u nás ale nesmú predávať a ich kúpa je nelegálna.

NÁŠ TIP: V rámci voľne dostupných tabliet bez lekárskeho predpisu má účinok na predĺženie erekcie napríklad Zerex Ultragold, ale nejde o prípravok, ktorý by bol primárne určený na predĺženie ejakulácie. Pozitívny vplyv na sexuálny život však takýmto prostriedkom nemožno uprieť. Odporúčame vyskúšať tiež novinku na našom trhu – eJoy.

5 tipov pre prirodzené oddialenie vyvrcholenia

Okrem tabliet môžete vyskúšať aj niektoré pomerne jednoduché opatrenia, ktoré spomalia a znížia intenzitu vášho vzrušenia – pozor však, aby ste to neprehnali. V extrémnom prípade sa potom nemusí dostaviť ejakulácia vôbec počas pohlavného styku a vy tak zostanete bez orgazmu.

Tu je našich 5 tipov:

  • Prerušovaná technika pri masturbácii – tréning robí majstra a preto môžete skúsiť pravidelnejšie masturbovať, avšak s tým, že tesne pred vyvrcholením prestanete a zadržíte ejakuláciu
  • Anestetické gély – pred pohlavným stykom môžete použiť aj niektoré znecitlivujúce gély, avšak dobre si pred ich aplikáciou preštudujte zloženie, inak hrozí alergická reakcia
  • Hrubšie kondómy – použitie oveľa hrubšieho prezervatívu by malo pomôcť, no len v prípade, ak ste na milovanie s kondómom už zvyknutý
  • Alkohol – väčšie množstvo alkoholu, napríklad 4 až 5 dcl vína, dokáže otupiť zmysly natoľko, že ešte budete schopní milovania, avšak už nebudete tak rýchlo reagovať na sexuálne dráždenie; nevýhodou ale je, že ak to preženiete, nedočkáte sa jej vôbec
  • Viac prestávok počas milovania – tento pomerne osvedčený spôsob si vyžaduje súhru oboch partnerov, ale vo väčšine prípadov s tým ženy nemajú žiaden problém
 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*