Tieto poruchy erekcie a potencie môžete riešiť aj bez lekára

Čo je prvá reakcia mužov, ak napríklad majú problém dosiahnuť erekciu hneď na „požiadanie“? Boja sa hneď toho najhoršieho. Pravdou ale je, že nie všetko je také vážne.

Nie každá porucha alebo problém súvisiaci s potenciou, plodnosťou či erekciou musí byť hneď úplnou erektilnou dysfunkciou či impotenciou. Tak, ako existujú menej vážne aj vážne respiračné ochorenia od nachladnutia až po zápal pľúc, tak isto existujú menej vážne aj vážnejšie problémy s dosiahnutím či udržaním erekcie, ejakuláciou alebo chuťou na sex.

Úplná erektilná dysfunkcia – tu si bez lekára nepomôžete

Áno, je fakt, že ak niekto má problém vôbec dosiahnuť erekciu alebo aj napriek dlhodobému „skúšaniu“ nemôže pár otehotnieť, je problém naozaj vážny. V tomto prípade vám nepomôžu žiadne „babské recepty“ ani iné nemedicínske riešenia a naozaj by ste mali vyhľadať odbornú lekársku pomoc.

Situácie, ktoré nie sú až natoľko závažné, je možné riešiť aj bez lekárskeho vyšetrenie a tabletiek na predpis. Samozrejme, ak je problém dlhodobý a všetky iné riešenia zlyhajú, aj tu nakoniec môže byť potrebné predsa len zvážiť lekársky dohľad. Poďme sa pozrieť na tie najbežnejšie z nich.

Nekvalitná alebo nedostatočne dlhá erekcia

Tento problém je určite najčastejším a postihuje najmä mužov v strednom veku, čiže po 40. roku života. Prejavuje sa napríklad nedostatočne pevnou erekciou, prípadne jej pomalším nástupom a ochabnutím už po krátkej chvíli. Erekcia ako taká prítomná je, ale skôr ide o stav polovičného stoporenia. Najčastejšie za to môže problém s dostatočným prekrvením penisu.

Pokiaľ nechcete hneď utekať za lekárom a dať si predpisovať Viagru alebo jej alternatívy, máte nasledujúce možnosti:

  • voľne dostupné tabletky na zlepšenie erekcie na prírodnom základe
  • zmena jedálnička s cieľom zvýšiť podiel zeleniny a štipľavého jedla (kapsaicín pomôže lepšiemu prekrveniu a teda aj zlepšeniu erekcie)
  • zvýšenie hladiny testosterónu na zlepšenie libida a sexuálnej energie pred pohlavným stykom, najlepšie pomocou výživových doplnkov

POZOR NA NELEGÁLNE LIEKY! Cena Viagry je stále pomerne vysoká a viacero mužov sa rozhodne, že si zaobstará jej náhradu za výhodnejšiu cenu a samozrejme bez receptu. Veľmi populárna je napríklad Kamagra, ktorá je ale u nás nelegálna. Jej kúpou sa vystavujete zdravotnému riziku, že môže ísť o placebo alebo nekvalitnú náhradu s nebezpečnými prímesami!

Príliš malý pohlavný úd

Áno, nepochybne ide v tomto prípade o tému, ktorá za istých okolností môže vyžadovať aj odbornejšie posúdenie lekárom. Prv, ako sa však rozhodnete pre nejaké radikálnejšie chirurgické riešenie, zvážte najmä dôvody, prečo sa vám váš penis nezdá dostatočne veľký. Ak je za tým problém práve s erekciou, treba sa primárne zamerať práve na ňu.

Čo môžete spraviť aj bez lekára? Tu sú možnosti:

  • zlepšiť prekrvenie penisu výživovými doplnkami a tým pádom ho zväčšiť vďaka lepšej erekcii
  • skúsiť vákuovú pumpu, či už klasickú alebo vodnú
  • vyskúšať metódu zvanú jelqing, ktorá spočíva v dlhodobom masírovaní penisu vo forme dojenia; stačí vytvoriť z palca a ukazováka krúžok, uchopiť penis pri koreni a snažiť sa s miernym zatlačením presúvať krv z koreňa do špičky, čo zlepšenie prekrvenie a zväčší pohlavný úd aj o 1 cm – ale len pri dlhodobom trénovaní

Predčasná ejakulácia

Predčasné vyvrcholenie trápi zhruba každého desiateho muža a so zvyšujúcim vekom sa môže zhoršovať. Za predčasnú sa považuje taká ejakulácia, ktorá nastane do 1 minúty od prieniku pohlavného údu do pošvy, prípadne od začiatku inej formy sexuálnej stimulácie. Berte to však len ako orientačnú hodnotu, pretože napríklad aj „výdrž“ 2 minút je stále príliš krátka.

S týmto problémom sa dá skúsiť niekoľko možností riešenia:

  • použiť dva kondómy alebo hrubší kondóm
  • skúsiť menšou dávkou alkoholu otupiť zmysly (neprežeňte to)
  • vyskúšať prerušovaný pohlavný styk vždy pred tým, ako pocítite začiatok dosiahnutia orgazmu
  • skúsiť masturbáciu tesne pred pohlavným stykom

ZNECITLIVUJÚCE GÉLY A KŔEMY: Tieto alternatívy sú pomerne populárne, avšak dajte si pozor na to, aby ste si kúpili taký prípravok, ktorého zloženie nevyvolá alergickú reakciu a rovnako aj prípravok, ktorý nespôsobí znecitlivenie vagíny vašej partnerky!

Nedostatočná chuť na sex

Tento problém majú typicky muži žijúci príliš hektickým životom. Stres, nedostatok času, príliš veľa „nervov“, pracovné nadčasy, to všetko sú nepriatelia chuti na sex. Navyše, ak fajčíte, pijete alkohol viac, ako je zdravé a popritom nemáte ani najzdravšie stravovanie, tak máte o problémy s nízkym alebo nedostatočným libidom doslova postarané.

Našťastie, existuje viacero riešení a my vám ich predstavujete v nasledujúcej infografike:

ako-zvysit-chut-na-sex

Vyriešte všetko naraz bez zbytočných komplikácií

Všetky vyššie zmienené problémy a poruchy je možné dnes už riešiť jednorazovo. Možno si poviete, že je zbytočné riešiť napríklad predčasnú ejakuláciu, ak ňou netrpíte, ale na druhú stranu, viacero porúch môže súvisieť navzájom. Druhým dôvodom, prečo by ste sa mali na tieto problémy sústrediť globálne, je práve jednoduchosť ich spoločného riešenia.

Áno, hovoríme o tabletkách na podporu potencie a erekcie. Nemáme však na mysli tie drahé tabletky a lieky na recept, ktoré sú vyrábané z umelých látok veľkými farmaceutickými spoločnosťami a sú spojené s viacerými nežiaducimi účinkami. Hovoríme o 100 % prírodných tabletkách, ktoré si môžete kúpiť bez predpisu a sú plne bezpečné.

My sme sa pozreli na viacero značiek týchto tabletiek v našich recenziách a môžeme jednoznačne odporučiť viacero z nich: či už ide o overený a stály Zerex alebo populárny Clavin. Plné hodnotenie získala aj novinka na našom trhu eJoy, ktorá sa zameriava práve na riešenie nedostatočnej erekcie, problémov s dĺžkou pohlavného styku aj na nízke libido – a ako bonus má pozitívny vplyv aj na prostatu. Tak neváhajte a len smelo d

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*