Hrúbka a dĺžka penisu má vplyv na orgazmus u žien

Muži to tušili už dávno – čím hrubší a dlhší je penis, tým kvalitnejší a intenzívnejší orgazmus u ženy môže nastať. Dôležité je preto ale mať najmä pevnú a kvalitnú erekciu!

Ženský orgazmus môže mať dve formy a to buď dosiahnutie vyvrcholenia pomocou stimulácie klitorisu alebo dosiahnutie orgazmu vaginálnym spôsobom, čiže klasickým pohlavným stykom. Muži, ktorí nemajú dostatočne hrubý a dlhý penis, môžu mať práve s druhým spôsobom orgazmu problém – záleží však vždy od toho, prečo nie je penis v takom stave, aby toho bol schopný

Prečo je aj nie je dĺžka a hrúbka penisu problém

Priemerná dĺžka penisu vo svete je niekde medzi 12 a 13 cm a priemerný hrúbka je niekde medzi 3 a 4 cm v priemere (čiže nehovoríme o obvode). Tieto hodnoty má zhruba tretina mužov a vo väčšine prípadov aj hodnoty blízke takýmto číslam neznamenajú žiaden problém. Pošva ženy je natoľko flexibilná a „prispôsobivá“, že jej nerobia problémy ani menšie, prípadne väčšie penisy.

Na rozdiel od klitoriálneho orgazmu, ktorý je možné dosiahnuť stimuláciou dotykmi alebo jazykom, pri vaginálnom orgazme platí, že:

 • vagína je lepšie inervovaná ako klitoris a preto môže byť orgazmus intenzívnejší, hoci tento typ vyvrcholenia prežíva menej žien, ako klitoriálny orgazmus
 • najviac nervových zakončení a receptorov pre stimuláciu sa nachádza na dvoch miestach a to buď v prvej tretine pošvy v jej hornej časti, bod G, alebo v zadnej tretine
 • dostatočne hrubý penis vie dráždiť vagínu po celom jej obvode, čo mnoho žien ocení možno aj viac, ako pri dráždení zadnej časti dlhším penisom
 • čím je penis dlhší, tým viac dosiahne „dozadu“, kde sa nachádzajú ďalšie nervové zakončenia a niektoré ženy sú tu najviac citlivé

Môže za to matka príroda?

Ak je váš pohlavný úd oveľa menší, ako sú priemerné hodnoty a vaša partnerka sa na tento fakt „sťažuje“, nemali by ste z toho viniť seba. Bohužiaľ, telesné proporcie sú nám geneticky dané a dedia sa – takpovediac za to môže „matka príroda“. Súčasná medicína pozná viacero spôsobov, ako sa tento problém dá riešiť, no každý má svoje pre aj proti.

U mužov platí, že existujú dva druhy penisov:

 1. Penis, čo je v nestoporenom stave „príliš malý“, ale po dosiahnutí erekcie niekoľko násobne zväčší svoj objem
 2. Penis, ktorý je v nestoporenom stave už na prvý pohľad veľký, ale erekcia mu už toľko na dĺžke či hrúbke nepridá

AKO MERAŤ? Penis sa meria na dĺžku zvrchu a to od koreňa hneď pri koži brucha až po špičku. Hrúbka sa meria priložením pravítka k vrchnej časti penisu pri koreni. Obvod je najlepšie merať krajčírskym metrom a tam, kde je penis viditeľne najhrubší.

Zväčšenie? Rizikové alebo krátkodobé

Muži, ktorí majú problémy s dĺžkou či hrúbkou svojho „nástroja“ sa snažia niečo robiť. Je to prirodzené, bohužiaľ, spôsoby, ktoré pozná dnešná medicína, už natoľko prirodzené nie sú. V minulosti sa používalo chirurgické zväčšenie predĺžením lonových úponov, ktoré ale bolo rizikové, keďže počas príliš „akčného“ pohlavného styku dochádzalo k rôznym zraneniam pri koreni penisu.

Aktuálne sa viac využíva napríklad vstreknutie tuku alebo rôznych umelých gélov do penisu, vďaka ktorým dochádza k zhrubnutiu po obvode a miernemu optickému predĺženiu. V tomto prípade je už riziko nejakých komplikácii oveľa, ale vzniká iný problém – riešenie nie je dlhodobé a trvá obvykle len niekoľko mesiacov.

Keď môže za nízke hodnoty slabá erekcia…

Oveľa väčší problém, aspoň z pohľadu celkového zdravotného stavu a potencie, nastáva pri situácii, kedy za „nízkymi“ číslami dĺžky či priemeru je nedostatočné stoporenie. Muži, ktorí nemajú penis dlhý alebo hrubý tak, ako je priemer, nemusia mať vôbec problém s libidom a plodnosťou. Dĺžka či hrúbka neovplyvňuje totiž schopnosť počať potomka – rovnako nemusí trpieť ani libido a samotná erekcia.

Pokiaľ však nemáte dostatočnú erekciu, nastáva hneď niekoľko problémov:

 1. Môžete mať problém s dosiahnutím vyvrcholenia
 2. Partnerka môže mať pocit, že vás nedokáže „dostatočne vzrušiť“
 3. Problémy s erekciou môžu signalizovať kardiovaskulárne ochorenia
 4. Nedostatočná alebo nekvalitná erekcia môže byť symptómom nervových problémov
 5. Ohrozená môže byť aj vaša plodnosť, potencia a ejakulácia

VYHÝBANIE SA SEXU: Jedným z najvážnejších dôsledkov vyššie zmienených problémov, ale v podstate najmä samotnej nedostatočnej erekcie, môže byť vyhýbanie sa pohlavnému styku. Muži obmedzujú sex s partnerkou a to len preto, aby sa nemuseli cítiť ponížene, trápne alebo „málo mužsky“.

Pevná erekcia je základom

Kvalitná a pevná erekcia je najdôležitejšia jednak pre dosiahnutie maximálnej možnej veľkosti penisu, ale aj pre ženský orgazmus. Áno, ak máte penis o niečo menší ako je priemer, môže to byť pre ženu nepohodlné a musíte viac „experimentovať“ s polohami, aby ste do nej dokázali vniknúť ideálnym spôsobom. Ak však nemáte vôbec erekciu, alebo tá po čase zmizne, je to ešte horšie.

Za zlou či nedostatočnou erekciou môžu byť vážne aj menej vážne príčiny. Tou najvážnejšou je úplná erektilná dysfunkcia. O nej hovorí nasledujúca infografika:

priciny-a-prejavy-erektilnej-dysfunkcie

Tie menej vážnejšie sú riešiteľné aj bez tabletiek na predpis. Sú spôsobené napríklad nedostatočným prekrvením penisu, nízkou hladinou testosterónu či nedostatočnou prítomnosťou niektorých vitamínov alebo látok v tele.

V tomto prípade je najlepšou formou prírodná liečba pomocou niektorých špeciálnych rastlín a ich koreňov, listov, plodov či iných výťažkov. Nie, nemusíte ísť teraz žiadne byliny hľadať do lesa alebo ich pestovať doma na záhrade či v kvetináči na balkóne. Existuje pohodlnejšie a jednoduchšie riešenie a tým sú prírodné tabletky na podporu erekcie.

Skúsiť môžete napríklad Erexan či Clavin, ktoré sú na trhu už dlhšie. Ako horúcu novinku s priaznivým vplyvom na erekciu a orgazmus u muža aj u ženy odporúčame tiež vyskúšať eJoy, ktorého kúpa je teraz navyše bez rizika – ak nebudete s jeho efektom spokojní, predajca vám dokonca vráti peniaze. Takže, nič neriskujete a môžete len získať!

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*