Afrodiziakum pre mužov? Hlavne sebavedomie!

Téma afrodiziaka je veľmi populárna, no niektorí muži si myslia, že ide o všelieky, ktoré pomôžu na každý problém. Niektoré sú naozaj účinné, no netreba zabúdať na to, že najlepšie afrodiziakum je vlastné sebavedomie.

Úlohou afrodiziaka je zvýšiť sexuálny apetít, dodať organizmu energiu a zvýšiť potenciu. Všetky tieto účinky ale môžu byť intenzívnejšie aj menej intenzívne u každého človeka zvlášť. Veľmi veľký vplyv na výsledok majú niektoré individuálne faktory, napríklad príčiny zníženia sexuálneho apetítu, ale v konečnom dôsledku aj to, ako sa muž cíti. Práve preto závisí primárne od vás, či bude afrodiziakum dobrý pomocník, alebo len neúčinné placebo.

História siaha už do staroveku

Prvé afrodiziaka poznali už staroveké civilizácie, či už v Európe, Ázii alebo na americkom kontinente. Z týchto poznatkov v podstate vychádzajú aj mnohé dnešné prípravky na podporu erekcie, prípadne na zvýšenie sexuálnej energie. Storočiami overené prostriedky ukazujú zároveň prirodzenú silu prírody, pre ktorú je podpora potencie jednou z najdôležitejších funkcií – aby zachovala aj samú seba.

Muži siahali od nepamäti po afrodiziakach najmä v prípade vyššieho veku, alebo vtedy, ak mali celkovo problémy s erekciou a výdržou. Tieto dve príčiny sa prakticky nezmenili ani doteraz, no zmenil sa pohľad na riešenie – veľa ľudí sa jednoducho spoľahne na tabletky na predpis, napríklad na známu Viagru, pričom úplne zabúda na to, že môže existovať aj efektívnejšia cesta!

Prečo muži najčastejšie potrebujú afrodiziaka

Ako sme už spomenuli, najčastejšie siahajú po tomto podpornom prostriedku muži v strednom veku, obvykle od 40 rokov. Na druhú stranu, nie je nič výnimočné, ak majú problémy s libidom a potenciou aj mladší ľudia. Moderná doba totiž kladie na organizmus oveľa vyššie požiadavky, čo môže viesť k problémom s erekciou.

Tu sú najčastejšie faktory, ktoré spôsobujú pokles sexuálneho apetítu:

 • príliš veľa pracovného zaťaženia
 • stres
 • zhon
 • rozptýlenie pozornosti
 • niektoré ochorenia súvisiace so životosprávou
 • nezdravý životný štýl, najmä ovplyvnený alkoholom alebo omamnými látkami

POZOR: Nie vždy afrodiziaka vôbec môžu zabrať. V prípade vážnych problémov napríklad cievneho systému, kedy nedochádza k dostatočnému prekrveniu penisu, nie je problém v nedostatku sexuálneho apetítu, ale ide o chorobnú príčinu, ktorú treba riešiť inak.

Najlepšie sú tie prírodné

Kvalitné a dobré afrodiziakum má za úlohu podporiť potenciu, libido, zvýšiť energiu a odbúrať akékoľvek zábrany, ktoré by stáli v ceste kvalitnej erekcii. Dôležité je tiež, aby zvýšilo sexuálne vzrušenie, pokiaľ možno čo najviac predĺžilo sexuálnu výkonnosť a zintenzívnilo orgazmus.

Ako určite tušíte, najlepšie afrodiziaka vie vyrobiť sama príroda. Ide o rôzne druhy rastlín a bylín, napríklad Tribulus Terrestris či Saw Palmetto a najmä koreniny, najmä tie štipľavejšie. Prečo? Pretože tie obsahujú látku zvanú kapsaicín, ktorá pomáha rozprúdiť krv v organizme, zvyšuje vnútornú teplotu a dodáva energiu potrebnú pre akýkoľvek fyzický a sexuálny výkon.

Aj potraviny môžu byť silné afrodiziaka

Viacero potravín má tiež tú vlastnosť, že podporuje sexuálnu energiu. Tieto potraviny musia byť samozrejme v čo možno najprirodzenejšom stave, pretože napríklad rôznou konzerváciou, tepelnou úpravou alebo pridaním niektorých chemických látok sa môžu znížiť alebo úplne odstrániť ich pôvodné účinky.

Nasledujúca infografika ukazuje niektoré potraviny s afrodiziakálnymi účinkami:

potraviny-afrodiziaka

 

Zaujímavosťou je med. Pri mede platí, že nejde len o veľmi výživnú potravinu z hľadiska vitamínov, najmä vitamínov B a C, ale oplatí sa ho použiť aj na podporu sexuálnej žiadostivosti a energie – ideálne s bylinkovými čajmi alebo koreninami!

Koreniny

Poďme sa pozrieť teraz bližšie na najčastejšie využívané koreniny, ktoré môžete vyskúšať na podporu potencie a libida. Niektoré možno poznáte aj z vašej záhrady alebo bežne z kuchyne, no doteraz ste o nich netušili, že môžu byť aj ako prírodné afrodiziaka.

Tieto koreniny skúste, ak potrebujete vyriešiť problém s nedostatkom sexuálneho vzrušenia:

 • chilli papričky – podporujú prekrvenie samotného pohlavného údu, zvyšujú aj celkovo energiu v organizme a tak ho „nabudia“
 • aníz – skúste čaj z anízu, ktorý pomáha na rýchlejšie vylučovanie pohlavných hormónov
 • klinčeky – môžete si nimi ochutiť horúce nápoje, prípadne aj nejaké jedlá
 • koriander – častá kuchynská ingrediencia využívaná v omáčkach pomáha lepšiemu prekrveniu pohlavných orgánov
 • škorica, vanilka, mäta, zázvor, muškátový orech – všetky tieto koreniny majú za následok lepši funkciu pohlavných žliaz

Ako afrodiziaka sa v starovekej Číne, Indii ale aj u rôznych civilizácii v južnej a strednej Ameriky používali potraviny obsahujúce najmä látky ako sú L-Arginín alebo L-Citrulín, ktoré majú významný vplyv aj na mužské hormóny a potlačujú únavu. Tieto látky sa využívajú aj v prípade viacerých výživových doplnkov.

KOMBINUJTE: Odporúčame využiť nielen klasické afrodiziaka v podobe niektorých druhov potravín a korenín, ale skúsiť ich kombinovanie aj s výživovými doplnkami, ktoré obsahujú to najlepšie z najlepšieho. Dobrým príkladom je napríklad eJoy alebo iné podobné tabletky.

Na záver častá téma – alkohol

Veľa mužov si myslí, že alkohol ich dokáže tiež sexuálne stimulovať. Toto je pravda len čiastočne. Alkohol síce pomáha uvoľneniu organizmu, najmä odstraňuje rôzne psychické bariéry, stresové faktory a nervozitu, avšak zároveň má utlmujúce účinky a u väčšiny mužov zhoršuje aj prekrvenie pohlavného údu.

Ak sa rozhodnete pre alkohol, malo by ísť o víno, ktoré prechádza čo najmenším počtom rôznych chemických procesov, a zároveň si musíte veľmi dobre strážiť množstvo. Viac ako 2 až 3 dcl vína už môžu spôsobiť problémy s kvalitou erekcie a jej tvrdosťou na dlhšiu dobu – zvýšenie sexuálnej energie by vám teda bolo nanič!

 
Komentáre

sebavedomie je zaklad bez ktoreho to rozhodne nepojde ani keby neviem co … u nas ked sa obcas nezdari tak pomahaju kvapky zo ODSTRANENE zo spanielskych musiek a ide to ozaj TOP 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*