4 tipy, ako oddialiť ejakuláciu

Predčasná ejakulácia môže potrápiť mužov rovnako ako aj problémy s erekciou. Niekedy sa dokonca môžu vyskytovať súčasne. Čo proti tomu robiť a ako to riešiť?

Ako predčasná ejakulácia sa označuje stav, kedy po prieniku do penisu nastane ejakulácia za menej ako jednu minútu. Je to samozrejme len teoretická definícia, pretože v praxi môže nastať príliš rýchle vyvrcholenie u muža napríklad aj na základe vnemovej stimulácie alebo jednoducho len pri dotyku. Liečba tohto stavu môže mať viacero foriem a nemusí ísť vždy nutne len o lieky.

Najčastejšie príčiny? Fyziológia a zápaly

Za predčasný výron semena nemusíte niekedy len vy sami – môže za to dokonca aj príroda. Ak vám nadelila z anatomického pohľadu príliš krátku uzdičku na žaludi, inak, ako medicínskym zákrokom, si veru tento stav „neopravíte“. Predčasný výron semena môžu spôsobiť dočasne aj rôzne zápalové ochorenia penisu, napríklad zápal žaluďa či predkožky. Vo výnimočných prípadoch za to môže aj zápal prostaty.

Druhou kategóriou príčin môže byť jednoducho nesprávny postup počas milovania. Viacero mužov je natoľko nedočkavých a má tak veľké libido, že sa okamžite „vrhne“ na svoju partnerku a snaží sa o čo najrýchlejší prienik do pošvy. Ak sa k tomu pridá doslova strojové prirážanie, nie je sa ani priveľmi čomu čudovať, že vrchol sa priblíži oveľa skôr, ako čakáte.

SEXUÁLNA NESKÚSENOSŤ: Pri mladých mužoch môže byť za príliš rýchlou ejakuláciou aj sexuálna neskúsenosť, takže sú oveľa citlivejší na dráždenie a rôzne podnety. Toto sa časom upraví samé od seba a to na základe zvyšujúceho sa počtu pohlavných stykov.

Čo hovoria štatistiky a aké sú očakávania

Ešte prv, ako si predstavíme samotné tipy a rady pre oddialenie ejakulácie, pozrime sa na niekoľko čísel. Výskumy ukazujú, že každý desiaty muž sa aspoň raz v živote stretol s problémom príliš rýchleho vyvrcholenia. Viacero z nich má tento problém pravidelne a pokiaľ ho vôbec neliečia, „samovoľné riešenie“ väčšinou nepríde nikdy.

Berte tiež do úvahy nasledujúce fakty:

  • priemerná doba ejakulácie u zdravých mužov je od 7 do 8 minút
  • muži s problémom predčasného výronu semena sa zvyčajne „spravia“ do 2 minút, ale najčastejšie už oveľa skôr – do 60 sekúnd
  • očakávania viacerých mužov alebo párov sú skreslené a väčšinou si myslia, že doba od začiatku sexuálnej stimulácie po ejakuláciu by mala byť 20 a viac minút
  • určite si neberte príklad z porno hercov, pretože vydržať napriek neustálemu dráždeniu bez vyvrcholenia viac ako pol hodinu je doslova neprirodzené

Cvičenie

Prvou našou radou je skúsiť určité špeciálne cviky, ktorých cieľom je „ovládanie“ svojho orgazmu a to prostredníctvom ovládania a precvičenia niektorých druhov svalových partií. Za týmto účelom sa najčastejšie využívajú dva druhy cvikov a to buď Kegelove cviky alebo Master-Johnosonove cvičenie. V krátkosti si ich teraz predstavíme.

Kegelove cviky:

  • pomáhajú aj pre zlepšenie stavu prostaty a aj proti samovoľnej inkontinencii
  • pri týchto cvikoch sa precvičuje tzv. PC sval, zvaný odborne pubococygeálny, ktorý sa nachádza na panvovom dne a spája genitálie a konečník so stehennými kosťami
  • cvičenie je veľmi jednoduché – ľahnite si na posteľ, uvoľnite sa, pokúste sa na 10 sekúnd stiahnuť sval podobne, ako to robíte pri zastavení močenia a následne ho uvoľnite, pričom toto cvičenie opakujte tri krát za deň po 20 opakovaniach

Master-Johnsonove cvičenie:

  • cvičenie sa vykonáva ideálne vo dvojici s partnerkou
  • princíp je nasledovný: pomocou palca v protistojnej polohe a ostatných prstov vytvorí partnerka akýsi kruh, do ktorého zovrie váš penis a hneď, ako budete cítiť blížiace sa vyvrcholenie, tak tento kruh sa stlačí na pár sekúnd, čím sa ejakulácia zastaví
  • toto cvičenie treba ale skúšať opakovane a dlhodobo

Znecitlivujúci anestetický gél alebo dva kondómy naraz

Druhou možnosťou, ktorá už nebude „zadarmo“ ako prvá rada, je použitie napríklad dvoch kondómov naraz, prípadne použitie hrubšieho kondómu. Takýmto spôsobom dosiahnete zmenšenie intenzity priameho kontaktu a sexuálneho dráždenia penisu, čo môže pomôcť v oddialení ejakulácie. Bohužiaľ, niektorí muži s tým môžu mať problém a môže to negatívne vplývať na ich erekciu.

Alternatívou sú špeciálne znecitlivujúce gély. Pozrite sa, ako fungujú a na čo si dať pozor:znecitlivujuce-gely

Masturbácia pred pohlavným stykom

Ak máte naozaj vážny problém s tým, že ste počas sexuálneho aktu až príliš citlivý na všetky dotyky alebo inú stimuláciu, jednoducho „trénujte“. Vraví sa, že cvičenie robí majstra a platí to aj v prípade milovania. Ak nechcete do takéhoto tréningu zaťahovať aj vašu partnerku, potom môžete skúsiť masturbovať – ale pozor, len pred samotným pohlavným stykom.

Dopriať si vyvrcholenie ešte predtým, ako pôjdete „naostro“, môže znížiť vašu prvotnú citlivosť. Alternatívou k tomu je, že jednoducho budete ignorovať prvú ejakuláciu a zapojíte do toho aj partnerku. Nech vás napríklad spraví rukou hneď na úvod a potom môžete prejsť už k samotnému spoločnému milovaniu.

DVOJSEČNÁ ZBRAŇ: Ak to nepôjde inak, môže napríklad masturbácia pred samotným aktom výrazne znížiť sexuálne napätie v organizme a v konečnom dôsledku vám pomôcť s problémom predčasnej ejakulácie. Pozor ale na to, aby ste nezačali masturbovať až príliš často namiesto klasického sexu.

Skúste aj doping pre lepší výkon!

Náš posledný tip sa týka použitia rôznych tabletiek na oddialenie ejakulácie alebo predĺženie samotného milovania. Ak máte vážny problém s predčasným výronom semena a navštívite lekára, ten vám najčastejšie predpíše tabletky s podobným účinkom ako majú antidepresíva. Tieto tabletky znížia citlivosť organizmu na sexuálne podnety, ale môžu mať aj veľa nežiaducich účinkov.

Druhou možnosťou je skúsiť voľne dostupné prípravky a skombinovať ich užívanie napríklad aj s vyššie zmienenými radami. Na predĺženie erekcie sa napríklad používa Zerex Extralong, ale napríklad predĺženie samotného času pohlavného styku je tiež jeden z účinkov nového prípravku na našom trhu zvaného eJoy. Jednoznačne za pokus nič nedáte a môžete len získať, ak to bude fungovať.

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*