Sex počas tehotenstva

Tehotenstvom sa život oboch partnerov výrazne mení. Doterajšie zvyky tak v bežnom ako aj v sexuálnom živote sú zrazu na ústupe a prichádzajú nové pravidlá a zvyklosti. U ženy sa menia nálady, správanie, chute a zmenami prechádza samozrejme aj telesná schránka. Partneri sa s týmito zmenami musia zmieriť, akceptovať ich a snažiť sa partnerke v nastávajúcom období pomôcť v každom smere. Mnoho párov si hneď na začiatku tehotenstva kladie otázku ako bude vyzerať v nasledujúcich mesiacoch ich sexuálny život. Je sex počas tehotenstva vhodný? Môže bábätku či mamičke ublížiť alebo práve naopak, odstráni nežiaduce napätie?

Ako to vidia muži sex a tehotenstvo

Množstvo mužov považuje sex počas tehotenstva za neprípustný. Po oznámení radostnej správny nastane v ich hlave určitý blok, ktorý im nedovolí oddať sa sexu naplno ako pred tým. Pohlavný styk je pre nich tabu a namiesto neho začnú od partnerky vyžadovať napríklad orálny sex prípadne sa uspokojujú sami. Inej skupine mužov zase neprekáža ani rastúce bruško a pokračujú v sexuálnom pôžitku až do obdobia, kedy sama partnerka nezačne sex odmietať. Ani jednej skupine mužov nie je čo zazlievať. Na rozlúsknutie otázky, či je sex počas tehotenstva vhodný, neexistuje žiadna presná odpoveď. Všetko závisí od zdravotného stavu budúcej mamičky, bábätka a psychického rozpoloženia oboch partnerov.

Sex nepomôže ani neuškodí tehotenstvu

Ak je tehotenstvo bezproblémové, lekári sex nezakazujú. V prípade, že sa cíti budúca mamička dobre, nemá žiadne komplikácie a ťažkosti a nemá ani rizikové tehotenstvo, naozaj neexistuje dôvod pre odriekanie si sexu. Ak mamičku trápia určité pochybnosti, môže sa o vhodnosti praktikovania sexu poradiť so svojím lekárom. Lekár často mamičku aj sám upozorní, ak sex vzhľadom na jej stav nie je vhodný. Mnoho párov sa prestane milovať kvôli strachu o bábätko. Boja sa, že mu počas sexu ublížia. Tieto obavy sú úplne zbytočné, pretože bábätko je vo vnútri matkinho tela dobre chránené. Samozrejme, agresívne sexuálne praktiky či veľmi živelný sex by mali byť dočasne prerušené a uprednostniť by sa mal pokojnejší a ohľaduplnejší sex. Sexuálny styk počas tehotenstva je pre páry veľmi dôležitý a utužuje partnerský vzťah. V prípade, že jeden z partnerov začne sex odmietať bez jasnejšieho dôvodu, môže jeho správanie negatívne vplývať na psychiku toho druhého a dokonca často vedie aj k naštrbeniu vzťahu. Keď začne sex odmietať muž, žena si pripadá neatraktívna a v hlave jej víria myšlienky o nevere. V prípade, že sa nechce milovať žena, cíti sa partner odstrčený a v mnohých prípadoch sa začne vyskytovať aj žiarlivosť voči nenarodenému dieťaťu. Počas tehotenstva sú preto veľmi dôležité rozhovory, vyjasnenie si pocitov a vzájomné poradenie sa, čo v danej situácií robiť.

AKCIA na produkt eJoy

Špeciálna zľava pre produkt eJoy. Ak sa rozhodnete kúpiť tento produkt, stačí do objednávky zadať AKCIA DOPRAVA a zístajte dopravu poštou alebo DPD kuriérom úplne zadarmo.

Chcem si uplatniť zľavu a ušetriť… 

 

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*