Refraktérna fáza sexu

Počuli ste už o refraktérnej fáze? Znemožňuje opakovaný sex!

Pocity, s ktorými sa po skončení milovania stretávajú muži a ženy sa líšia. Niektorí pociťujú ďalšiu túžbu po splynutí, iní krásne unavení zaspávajú s úsmevom na perách, pre ďalších je čas po sexe tak trochu depresívny a akákoľvek ďalšie náznaky na druhé kolo sú pre nich nepredstaviteľné. Práve posledná skupina prežíva fázu, ktorá má svoje opodstatnenie a príčiny, pričom ľudia trpiaci touto fázou ani netušia, že pre ňu existuje odbornejšie pomenovanie. Nazýva sa refraktérna fáza a prejavuje sa rovnako u mužov ako aj u žien.

Refraktérna fáza je vrodená a prirodzená, nedá sa ovplyvňovať. Ide o stav po skončení milovania, v ktorom partner či partnerka nemá chuť na opakovaný styk. Pohlavné orgány sú znecitlivené a ich ďalšie dráždenie vyvoláva nepríjemné pocity, v niektorých prípadoch dokonca bolesť. Väčšinou platí názor, že opakovaný styk je nemožný zväčša u mužov – penis potrebuje načerpať nové sily a pripraviť sa na ďalšiu akciu. Aj ženy však vďaka tejto fáze poznajú pocit nechutenstva k sexu, častým prejavom trvania refraktérnej fázy po sexe je plačlivosť či nervozita. Dĺžka tejto fázy sa u jednotlivcov líši. Niektorí sú fit po pár minútach, iní už v daný večer s milovaním nerátajú vôbec.

Poznajú ju aj ženy

Názory, že oddych potrebujú iba muži, aby bol ich penis schopný ďalšej akcie, sú mylné. Refraktérnu fázu poznajú veľmi dôverne aj ženy. Po dosiahnutí a odznení orgazmu potrebujú aj ich pohlavné orgány určitý čas na regeneráciu. Tento čas však zväčša trvá kratšie ako u mužskej populácie a nevyskytuje sa u všetkých žien. Niektoré ženy ju nepoznajú vôbec a nepotrebujú teda ani čas na oddych. Pokračovať v druhom kole môžu okamžite.

Dve podoby

Existujú dva typy refraktérnej fázy – absolútna a relatívna. Počas absolútnej refraktérnej fázy nie je možné vyvolať žiadnu ďalšiu akciu aj napriek maximálnej snahe. Táto fáza je v pohlavnej oblasti veľmi častá, keďže sa penis po vyvrcholení nedokáže ihneď „postaviť“. V prípade absolútnej refraktérnej fáze u žien môže ďalšia stimulácia viesť k nervozite, náladovosti a spôsobiť jej nechutenstvo k sexu. Ak túto fázu žena prežíva, nemožno ju nasilu nútiť k ďalšiemu styku. Druhým typom je relatívna refraktérna fáza, ktorá si vyžaduje oveľa väčšiu a aktívnejšiu stimuláciu ako pri prvom styku. Akčnejšou a možno aj trochu drsnejšou stimuláciou sa u mužov docieli opätovná erekcia a muž je schopný pokračovať v milovaní. Tento typ sa v pohlavnej oblasti vyskytuje zriedkavejšie a pozná ho skôr mužská časť populácie.

 

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*