Ktoré lieky poškodzujú potenciu?

Začali sa u vás v sexuálnej oblasti vyskytovať problémy a rozhodli ste sa pátrať po dôvodoch? Zdravo sa stravujete, športujete, ste abstinent, nefajčiar, no ťažkosti s potenciou nie a nie ustúpiť? Skúste sa zamyslieť nad tým, či ste v poslednej dobe nezačali kvôli chorobe užívať nejaké lieky. Ak áno, zrejme ste našli dôvod porúch potencie. Množstvo liekov a liečiv (a to nielen tých na predpis) dokážu  negatívne ovplyvniť činnosť pohlavných orgánov a spôsobiť tak problémy s potenciou. Ktorým liekom by ste sa mali radšej vyhnúť?

Vplyv liekov na potenciu

Lieky vznikajú rôznymi chemickými procesmi, ide o chemické látky. Jedná sa v podstate o súbor látok, z ktorých nie každá má len pozitívne účinky. Každý liek má v príbalovom letáku uvedené aj svoje nežiaduce účinky, ktoré sa môžu no nemusia prejaviť u každého „konzumenta“ daného lieku. Jedným z negatívnych účinkov býva u mužov nepriaznivé pôsobenie na potenciu. Zväčša sa nejedná o priame účinky na potenciu, ale o nepriame pôsobenie. Daný liek ovplyvní hormonálnu rovnováhu, krvný obeh, krvný tlak či činnosť mozgu a vzniká reťazová reakcia.

Lieky spôsobujúce problémy

U športovcov užívajúcich steroidy (anabolické) existuje vysoké riziko vzniku problémov s potenciou. Ďalej by sa mali mať na pozore muži užívajúci:

  • lieky obsahujúce estrogén (pohlavný hormón),
  • lieky a liečivá ovplyvňujúce psychický stav ako aj lieky na spanie či liečbu epilepsie,
  • lieky na reguláciu krvného tlaku,
  • lieky potláčajúce alergické prejavy,
  • lieky užívané pri vážnejších ochoreniach (napr. rakovine),
  • lieky regulujúce hladinu cukru v krvi a mnohé ďalšie.

Ak sa u vás v prípade užívania vyššie spomínaných liekov či liečiv vyskytli problémy s potenciou, erekciou, znížená chuť na sex či dokonca nechuť, ťažkosti s erekciou alebo iné zmeny v sexuálnom živote, určite neváhajte a poraďte sa o ich ďalšom užívaní so svojím lekárom alebo lekárnikom. Namiesto vami užívaného lieku vám môže lekár predpísať liek účinkujúci sa daný problém no obsahujúci inú účinnú látku.

Ako sa problémom vyhnúť

Ľudia by mali svoje telo a celkové zdravie udržiavať v dobrej kondícií, či už sa jedná o mladých ľudí alebo tých v zrelom veku. Zdravá strava, pravidelný pohyb, vyhýbanie sa nadmernému cukreniu pokrmov, soleniu, ďalej vyhýbanie sa nadmernému príjmu alkoholu, káve, cigaretám či drogám by malo byť samozrejmosťou. Ak sa aj vyskytnú problémy so zdravím, skúste najprv siahnuť po preparátoch obsahujúcich prírodné zložky, ktoré telo a organizmus zaťažia oveľa menej ako bežne dostupné lieky s obsahom chemických látok.

 

AKCIA na produkt eJoy

Špeciálna zľava pre produkt eJoy. Ak sa rozhodnete kúpiť tento produkt, stačí do objednávky zadať AKCIA DOPRAVA a zístajte dopravu poštou alebo DPD kuriérom úplne zadarmo.

Chcem si uplatniť zľavu a ušetriť… 

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*