Keď žena odmieta sex. Je na vine frigidita?

 

Ženy poznajú množstvo výhovoriek, ktorými dokážu sex odmietnuť nenásilne a veľmi efektívne. Bolesti hlavy či brucha, únava a mnohé ďalšie dôvody presvedčia partnera, že akékoľvek náznaky jeho snaženia sú úplne zbytočné. Samozrejme existujú aj prípady, kedy sa žena naozaj milovať nemôže, ale každý muž pozná svoju partnerku najlepšie a vie vyhodnotiť, či sa jedná o pravý dôvod alebo hrané divadielko. Ak sa odmietanie sexu objavuje pravidelne, na vine môže byť frigidita, ktorá žene prináša doslova nechuť k sexuálnemu styku.  A žena zato naozaj nemôže. Aj napriek tomu, že sa pojem frigidita spája s nežnejším pohlavím, prejavuje sa veľmi často aj u mužskej populácie.

Slovom frigidita sú súhrnne označované poruchy ženskej sexuality. Patrí medzi ne problém so vzrušením a žiadostivosťou, nedosiahnuteľnosť orgazmu, bolesti spojené so sexuálnym aktom a mnohé iné. Jednoduchšie povedané, ak žena trpí nechuťou k sexu, nemá náladu a chuť na vzájomné spoločné milostné chvíle, bozky, neprejavuje v posteli žiadne emócie, nedokáže popustiť uzdu sexuálnej fantázií a odmieta vyhovieť partnerovým sexuálnym požiadavkám, zrejme ju trápi frigidita. Treba však pritom rozlišovať či sa jedná o krátkodobú nechuť alebo žena nepociťuje žiadne emócie v spojení so sexuálnym životom dlhšiu dobu. Príčiny vzniku frigidity sú rôzne. Jedným  zo spúšťačov nezáujmu o milovanie býva zväčša stres v práci, ktorý má vplyv na osobný život, ďalej stereotyp či problémy v partnerskom vzťahu. U mnohých žien sa začnú poruchy sexuality objavovať  v súvislosti so strachom z nedokonalosti – boja sa reakcie partnera na ich výkon, hanbia sa za svoje telo a preto ho nechcú odhaľovať, hodnotia sa príliš kriticky. Menšie percento žien si spája frigiditu s prísnou výchovou a nedostatkom informácií o sexuálnom živote, fyzickými problémami (rôzne prekonané zápaly či ochorenia pohlavných orgánov, ktoré spôsobujú pri sexe bolesti) a nezáujmom o sex zo strany partnera, ktorý zapríčiní aj rezignáciu partnerky. Vážnejšími príčinami, ktoré môžu spôsobiť sexuálny chlad, sú napríklad prekonané ťažké pôrody, ochorenia či strata bábätka. Vznik sexuálnych porúch môže byť dôsledkom chorôb, ktoré žena v súčasnosti prežíva – napríklad problémy so štítnou žľazou, cukrovka, depresie či hormonálna nerovnováha. Riešenie problému s frigiditou závisí od príčin jej vzniku. V ľahších prípadoch môže pomôcť  zvoľnenie pracovného tempa, rozhovory s partnerom, zavedenie oživujúcich zmien v živote aj v posteli, zlepšenie libida prostredníctvom prírodných prostriedkom s názvom afrodiziakum či posilňovanie svalstva brušnej dutiny (Kegelove cviky). Pri vážnejších a dlhodobejších prejavoch sexuálneho chladu je vhodné navštíviť sexuológa alebo psychológa.

 
Komentáre

mozno ju to len boli alebo sa nevie na to nejak naladit … ja som sa viac ako rok nedokazala uvolnit a sex si poriadne uzit lebo to proste nejak neslo … skusali sme vselico ale nejak sa nam nedarilo uspokojit sa obom … casom manzel narazil na superlove a odtial sme skusili sadu pre lepší intenzívnejší orgazmus durex intense orgasmic a ja som skutočne cítila vzrušenie a vtedy sme sa milovali tak ako na začiatku nášho manželstva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*