Erotogénne zóny

 

Na obe pohlavia pôsobia bozky a dotyky na rôznych častiach tela trochu odlišne. To, čo môže vzrušovať jedného, môže byť pre druhého bez akýchkoľvek vzrušujúcich pocitov a naopak, to čo považuje muž za erotické a spúšťa to u neho sexuálnu žiadostivosť, môže žena považovať za úplne neerotické. Na tele existujú body, ktorý vyvolávajú a prirodzene zvyšujú chuť na milovanie. Nazývajú sa erotogénne zóny a pri stimulácií prinášajú nezvyčajné pocity. V posteli treba preto skúmať a skúšať, ktorý bod je pre partnera či partnerku tým správnym. Ktoré erotogénne zóny sú pre ľudí tými najviac vzrušujúcimi?

Ženy iné, muži iné

Muži a ženy majú erotogénne zóny rozmiestnené po tele odlišne. Aj keď existujú rôzne odporúčania ako nájsť tie správne miesta (napríklad podľa znamenia zverokruhu), najlepšie je hľadať, skúmať a skúšať, pretože to, čo platilo na predošlú partnerku nemusí platiť na tú súčasnú. Ak predošlého milenca vzrušovali bozky a jemné hryzenie ušných lalôčkov, ten súčasný sa môže pri tejto aktivite cítiť zvláštne a nechápe o čo partnerke ide. Ak sa vám kamarát zdôveril, ktorý bod privádza do varu jeho polovičku, pre tú vašu môže byť práve tento bod „nefunkčný“. Pre obe pohlavia je veľmi vzrušujúca masáž hlavy či jemné škrabkanie pomedzi vlasy. Rovnako by mali fungovať aj bozky na líca, pery, spánky či očné viečka. Obaja partneri sa určite potešia aj masáži krku či chrbta – okrem príjemných uvoľňujúcich účinkov sú aj skvelým lákadlom k sexuálnym hrám a dobrodružstvám. Pri ženách platí najmä bozkávanie a stimulácia bradaviek či brucha, obzvlášť obľúbeným miestom pre vyvolanie rozkoše je vnútorná strana stehien, zadok, lýtka či chodidlá. U žien je obľúbená aj aktivita v oblasti „venušinho pahorku“ a samozrejme stimulácia pohlavných orgánov (tá je obľúbená u oboch pohlaví). Mužov teší hladkanie a škrabkanie rúk (ramená a bicepsy – to sú ich pýchy), už spomínanie škrabkanie hlavy a bozkávanie krku, šije, či uší. Ďalšími, menej typickými bodmi, sú napríklad jamky pod kolenami, dlane ako aj prsty na rukách a nohách. Stačí len hľadať.

Vizuálna stimulácia

U niektorých ľudí by ste erotogénne zóny hľadali  márne. Buď sa u nich naozaj nenachádzajú alebo sa im len zatiaľ nepodarilo dopracovať sa k nim. Pre nich sú vzrušujúce skôr vizuálne podnety, ktoré ich naladia na tú správnu vlnu. U mužov je to napríklad partnerka odetá v erotickej bielizni, ktorá skôr odhaľuje ako zahaľuje, vysoké podpätky a dokonca aj rozpustené vlasy. Ženy sa vedia správne nadchnúť pri milovaní na saténových perinách, pri príjemnej hudbe, zmyselnej partnerovej vôni ale samozrejme, nepohrdnú ani obdivnými pohľadmi, komplimentmi či drobnými darčekmi.

 

Kompletné porovnanie prípravkov
Nezávislé porovnanie zloženia, účinkov a cien prípravkov na zlepšenie erekcie.
Prejsť na prehľad >>

 

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*